150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla

150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla
ImageW tym roku przypada 150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla. Z tej okazji firma MAN przygotowała specjalną wystawę ilustrującą życie i działalność tego genialnego wynalazcy oraz zakres zastosowania i potencjał kryjący się w silniku Diesla. Wystawa „150 rocznica urodzin Rudolfa Diesla“ będzie prezentowana od 8 lipca do 31 sierpnia w Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum w Monachium, miasta, w którym Grupa MAN Nutzfahrzeuge ma swoją siedzibę.

- Rudolf Diesel zasłużył na tę wystawę. Wynaleziony przez niego silnik wysokoprężny odgrywa dzisiaj rolę, jakiej on sam wówczas, w roku 1897 z pewnością nie mógł oczekiwać. Cieszymy się, że Rudolf Diesel i jego historia zostaną zaprezentowane w Deutsches Museum szerokiej publiczności - powiedział Anton Weinmann, prezes zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge.

ImageImageImage
Europejska wystawa wędrowna
Centrum Komunikacji przy Deutsches Museum będzie drugą z kolei stacją wystawy wędrownej. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 18 marca 2008 r., dokładnie w 150 rocznicę urodzin Rudolfa Diesla, w siedzibie spółki MAN Diesel w Augsburgu, gdzie można ją było zwiedzać do 22 czerwca w tamtejszym muzeum MAN. Z Monachium wystawa pojedzie do Kopenhagi.

ImageImageWystawa obejmuje dziewięć obszarów tematycznych. Jednym z nich jest postać Rudolfa Diesla i jego dzieło – silnik Diesla. Wystawa przedstawia także historię firmy M.A.N. i drogę, jaką firma ta przebyła od fabryki maszyn w Augsburgu – miejsca narodzin silnika Diesla – do światowego koncernu. Na zakończenie zwiedzający mogą się zapoznać z tematami dotyczącymi ochrony środowiska i dalszego rozwoju firmy. Wystawa pokazuje także obecne zaangażowanie Grupy MAN w działania na rzecz ochrony klimatu poprzez tworzenie i stosowanie nowych technologii.

Znaczenie silnika Diesla
Silnikowi Diesla świat zawdzięcza rozwój mobilności i globalizację. Rudolf Diesel pracował nad swoim silnikiem na terenie i przy wsparciu fabryki maszyn w Augsburgu, prekursora dzisiejszej firmy MAN. Grupa MAN, która w roku 2008 równolegle z rocznicą urodzin Rudolfa Diesla obchodzi także jubileusz 250-lecia istnienia, do dzisiaj korzysta z faktu wynalezienia silnika Diesla. Około 50% transportu w handlu światowym jest obsługiwana przez silniki Diesla produkowane przez firmę MAN Diesel, wiodącego światowego producenta systemów napędowych statków. Silnik ten jest także prawdziwym sercem pojazdów ciężarowych oraz autobusów i stanowi kluczowy element dla sektora budowy pojazdów użytkowych.

źródło: MAN Nutzfahrzeuge

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL