Ogumienie do zadań specjalnych

Ogumienie do zadań specjalnych
ImageOpony Michelin z gamy XML do terenowych samochodów ciężarowych to niespotykana równowaga pomiędzy mobilnością, trwałością a osiągami. Ogumienie to, dzięki przystosowaniu do jazdy na niskim ciśnieniu, doskonale spisuje się na trudnych, sypkich podłożach.

Jazda pojazdem ciężarowym w terenie wymaga nie tylko dużych umiejętności od kierowcy ale również odpowiedniego przygotowania samochodu. Dotyczy to w głównej mierze ogumienia, które nie tylko musi utrzymać olbrzymi ciężar pojazdu i ładunku ale dodatkowo umożliwić przeniesienie dużego momentu silnika na sypkim podłożu.

Te wszystkie czynniki powodują, że częściej niż w przypadku innych opon przeznaczonych do jazdy terenowej trzeba uwzględnić takie czynniki jak rodzaj terenu, prędkość maksymalną, nośność oraz wytrzymałość. Aby sprostać tym wymaganiom firma Michelin stworzyła specjalną gamę opon XML przeznaczoną do terenowych samochodów ciężarowych.

Gama XML przeznaczona jest do ciężkich pojazdów 4x4 , 6x6 (a nawet 8X8, 10X10 w zastosowaniach wojskowych) takich jak pojazdy wojskowe, wozy straży pożarnej, pogotowie energetyczne, itd., które poruszają się po sypkiej nawierzchni różnego rodzaju. Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim optymalną kombinacją w dziedzinie ładowności, prędkości przemieszczania i wymiarów.

Dzięki zaawansowanym technologiom w gamie XML udało się zminimalizować ugniatanie podłoża, co skutkuje łatwiejszemu przezwyciężaniu oporów podczas poruszania się samochodu. Dodatkowo aby sprostać wymaganiom motoryki pojazdu na różnych nawierzchniach, w każdych warunkach pogodowych, zastosowano oryginalną rzeźbę bieżnika (blok wchodzący/wychodzący), która nie tylko gwarantuje doskonałą przyczepność ale również zapewnia skuteczne samooczyszczenie.

źródło: Michelin Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL