Komunalne MAN-y dla Veolia Propreté

Komunalne MAN-y dla Veolia Propreté
ImageProducent pojazdów użytkowych MAN oraz działająca na międzynarodowych rynkach firma Veolia podpisały ramową umowę na dostawę ponad 500 pojazdów ciężarowych.


Dostawa pojazdów MAN typoszeregów TGL, TGM i TGS nastąpi w roku 2009. Będą one wykorzystywane przede wszystkim w Belgii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w innych krajach Europy. Z palety produktów MAN wybrano głównie pojazdy typoszeregu TGS wyposażone w zabudowy w formie wywrotek o zdejmowanej skrzyni i innych wywrotek przeznaczonych do usuwania odpadów. Wiele pojazdów MAN z logo firmy Veolia posiada także zabudowy przystosowane do obsługi rurociągów i kanałów, oczyszczania dróg i usuwania odpadów domowych.

- Pojazdy MAN spełniają kryteria norm emisyjnych Euro 4 oraz w przyszłości także Euro 5, a technologia silnika nie wymaga stosowania żadnych substancji dodatkowych, co znacznie ułatwia obsługę pojazdu - stwierdził Jérôme Lecardonnel, dyrektor w firmie Veolia Propreté.

Poważnym atutem przy wyborze oferty MAN była możliwość zamówienia pojazdów ze zautomatyzowaną skrzynią biegów TipMatic. Kierowca może całkowicie skoncentrować się na otoczeniu pojazdu i nie musi myśleć o przełączaniu biegów.

źródło: MAN Nutzfahrzeuge

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL