Ciężarówka przez internet

Ciężarówka przez internet
ImagePodczas targów IAA 2008 w Hanowerze firma MAN Nutzfahrzeuge zaprezentowała m.in. konfigurator pojazdów ciężarowych w trybie online. Prowadzi on klientów i zainteresowanych przez program produktów MAN i zestawia odpowiednią ofertę pojazdu. Na życzenie klienta pracownik działu dystrybucji kontaktuje się z nim w przeciągu 24 godzin. Szeroki zakres i różnorodność programu pojazdów ciężarowych od DMC od 7,5 do 44 ton i od standardowego ciągnika do wieloosiowego pojazdu specjalnego wymaga aktualnie szerszej pomocy w celu uzyskania lepszej orientacji i usług doradczych. Czy ma to być lekki TGL lub klasa średnia TGM, lub też ciężka wywrotka TGS, albo nawet ciągnik siodłowy TGX do transportu ciężkich ładunków ? Nasz konfigurator prosto i bez problemu pokazuje właściwy wybór.


Program bazuje na wewnętrznym systemie sprzedaży MANEX i ECON - pokazywane są wyłącznie pojazdy, które mogą być wyprodukowane i sprzedawane przy uwzględnieniu specyficznych warunków dla danego kraju. Zestawienie samochodów ciężarowych odbywa się w trzech etapach: po wyborze segmentu zastosowania – transport dalekobieżny, transport lokalny i dystrybucyjny lub ruch trakcyjny, – jest ustalany tonaż, całkowita ilość kół, ilość kół napędzanych i ilość kół kierowanych oraz rozstaw osi. Zgodnie z profilem zastosowania klient wybiera odpowiednią kabinę kierowcy i żądaną moc silnika.

Szczegóły odnośnie produktu są opisane w dodatkowym oknie. Po posortowaniu sprzętu komputerowego program prezentuje pakiety usług, od finansowania do indywidualnej umowy konserwacyjnej.
Następnie ciężarówka jest wyświetlana i można wydrukować połna specyfikację produktu. Osoba zainteresowana może ją skierować wraz z własnymi danymi kontaktowymi do odpowiedzialnego pracownika działu dystrybucji.

Konfigurator dostępny jest pod adresem strony firmowej MAN Nutzfahrzeuge


źródło:
MAN Nutzfahrzeuge

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL