Massimiliano Perri w Iveco Poland

Massimiliano Perri w Iveco Poland

Massimiliano-Perri-iveco-poland

Od 19 września 2011 r. firmą Iveco Poland kieruje Massimiliano Perri.

Więcej Nowy dyrektor generalny powraca do Polski po siedmiu latach, aby być odpowiedzialnym za całokształt operacji IVECO w tym rejonie. Wnosi on do polskiego przedstawicielstwa kilkanaście lat doświadczenia w koncernie IVECO.

W ubiegłym roku Iveco Poland obchodziło 15-lecie obecności w Polsce. Od początku tego roku IVECO wchodzi w skład grupy Fiat Industrial. Dla IVECO Polska pozostaje jednym z najważniejszych rynków w Europie.

Massimiliano Perri jest związany z IVECO od początku swojej kariery zawodowej tj. od 1998 r., kiedy to rozpoczął prace dla firmy Astra, przejętej przez IVECO w 1987 r. Marka Astra specjalizuje się w produkcji ciężkich wywrotek i samochodów specjalnych.

W latach 2001-2003 Massimiliano Perri był odpowiedzialny w Iveco France za logistykę części zamiennych. Potem w latach 2003-2004 kierował działem Customer Service(serwis i części zamienne) w Iveco Poland. Po powrocie do Włoch odpowiadał za zakupy części zamiennych dla europejskich fabryk IVECO. Od 2007 r. kierował działem Customer Service w australijskiej filii IVECO. Ostatnio, od początku2010 r., był odpowiedzialny za działy Customer Service na 30 rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, w tym w Polsce, oraz na rynkach Dalekiego Wschodu.

- Z radością zaakceptowałem propozycję kierowania polskim przedstawicielstwem IVECO. Ani rynek, ani polskie realia nie są mi obce, bo już tu pracowałem i miałem stały kontakt z zespołem Iveco Poland nadzorując rynek polski w zakresie działań serwisowych. Jestem pewien, że wspólnie jesteśmy w stanie umocnić pozycję
IVECO, zwłaszcza w segmencie pojazdów ciężkich
- podkreśla nowy dyrektor generalny Iveco Poland.

Massimiliano Perri jest absolwentem Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Rzymskiego. Jak wielu Włochów jest miłośnikiem piłki nożnej i fanem sportów samochodowych. Lubi uprawiać sport na świeżym powietrzu, gra w golfa.


Przeczytaj też:
Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Nowy IVECO T‑WAY - propozycje dla branży budowlanej

Następca legendarnego modelu TRAKKER, IVECO T-WAY z nową zautomatyzowaną skrzynię biegów HI‑TRONIX.

Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Iveco Poland przy współpracy z Ecobal rozpoczęło projekt sadzenia lasów w Polsce

Na zlecenie Iveco Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 ha.

Co dalej z IVECO?

CNH Industrial NV zawiesił negocjacje z chińską grupą FAW w sprawie sprzedaży producenta ciężarówek i autobusów IVECO.

 

IVECO chce mieć autonomiczne ciężarówki LNG

Producent ciężarówek firma IVECO planuje zintegrować autonomiczny system jazdy ze swoim modelem S-Way. W tym celu firma ogłosiła partnerstwo z amerykańskim start-upem Plus.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL