Ursus znowu na zakręcie

Ursus znowu na zakręcie
ImageTrudną sytuację ma obecnie spółka Ursus, należący do Grupy Bumar. Właściciel chce sprzedać firmę, jednak zainteresowanych jest bardzo mało. Na placu boju zostały Pol-Mot i czeski fundusz Avia. Negocjacje ruszą na początku listopada - podaje dzisiejszy Puls Biznesu.

Producent ciągników Ursus to, zdaniem ekspertów, marka nadal bardzo cenna. Firma od dawna ma jednak kłopoty. Produkcja mocno zmalała, więc właściciel, grupa Bumar, szuka dla Ursusa posażnego inwestora. Już po raz drugi.

- Nadeszły dwie oferty: od Pol-Mot Holding oraz czeskiego funduszu inwestycyjnego Avia. Pozostałych wystraszyła niepewna sytuacja na światowych rynkach - informuje jedna z osób odpowiedzialnych za zorganizowanie przetargu.

Żadna z dwóch ofert nie spełniła wymogów formalnych. Czy to oznacza koniec przetargu? -Nie. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się na początku listopada podjąć rozmowy - mówi ekspert Pulsu Biznesu.

Czeska firma Avia wiele lat znana była głównie z produkcji aut ciężarowych Avia. Biznes ten jednak kilka lat temu sprzedała firmie Ashok Leyland.

- Oferent zgłosił się do nas w zasadzie jako fundusz inwestycyjny. Wydaje się w związku z tym, że negocjuje w imieniu innego gracza, który na razie nie chce się ujawnić - mówi rozmówca Puls Biznesu, współorganizator przetargu.

Przypomnijmy, że najtańsza wersja ciagnika Ursus kosztuje obecnie ponad 60 tys zł, a za największy pojazd trzeba zapłacić około 200 tys zł.

źródło: Puls Biznesu 30.10.08


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL