Cichy układ przeniesienia napędu

Cichy układ przeniesienia napędu
ImageFirma ZF Sachs, należąca do koncernu ZF Friedrichshafen AG, prowadzi seryjną produkcję dwumasowych kół zamachowych od 1999 roku. Obecnie corocznie produkuje się ich dwa miliony. We wrześniu br. linię produkcyjną opuściło dziesięciomilionowe dwumasowe koło zamachowe. Na początku 2008 uruchomiono dodatkową, czwartą już linię produkcyjną. Planowana jest dalsza intensywna produkcja zarówno w zakładach w Schweinfurcie, jak i na całym świecie.

W samochodach osobowych i pojazdach użytkowych dwumasowe koła zamachowe montuje się między silnikiem a skrzynią biegów. Tłumią one drgania silnika (w szczególności silnika wysokoprężnego), oraz minimalizują wibracje wewnątrz pojazdu i uciążliwy hałas, zapewniając kierowcy większy komfort jazdy.

Oprócz minimalizacji hałasu i drgań, dwumasowe koła zamachowe przyczyniają się także do ograniczenia zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń. Bez tego „hamulca drgań” w układzie przenoszenia napędu, oszczędna jazda przy niskich prędkościach byłaby możliwa jedynie kosztem znacznej utraty komfortu jazdy.

źródło: ZF Sachs AG


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL