Newag dostarczy 5 zespołów trakcyjnych dla Kolei Śląskich

Newag dostarczy 5 zespołów trakcyjnych dla Kolei Śląskich

Konsorcjum Newag, Zakłady Naprawcze Lokomotyw Elektrycznych i ING Lease (Polska), dostarczy w formie leasingu finansowego pięć elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Śląskich.

W wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Koleje Śląskie z siedzibą w Katowicach na dostawę w formie leasingu finansowego pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Śląskich, w dniu 20.09.2011 r. została podpisana umowa między Kolejami Śląskimi z siedzibą w Katowicach a konsorcjum w składzie: Newag, Zakłady Naprawcze Lokomotyw Elektrycznych i ING Lease (Polska). Konsorcjum zaoferowało dostawę pojazdów wraz z kosztami leasingu za cenę 63 017 033,85 zł brutto (51 233 360,85 zł netto). Termin dostawy ostatniego (piątego) zespołu wynosi 180 dni od dnia podpisania umowy.

Będą to pociągi zmodernizowane, co zapewni zwiększenie komfortu jazdy i podwyższenie prędkości maksymalnej do 120 km/h. Modernizacja obejmie m.in.:  mechanizmy podwozia, układy rozruchu, sterowania i hamowania. Komfort podróżowania zyskają pasażerowie poprzez zamontowanie: nowych wygodnych siedzeń pasażerskich, systemu monitoringu wnętrza (bezpieczeństwo),  nowoczesnego układu oświetlenia oraz  systemu informacji pasażerskiej z zastosowaniem monitorów LCD i elektronicznych tablic informacyjnych. W przedziale pasażerskim staną stojaki na rowery, a nowe szczelne okna zapewnią wyciszenie wnętrza i zatrzymanie ciepła. Dla osób niepełnosprawnych zamontowane zostaną urządzenia ułatwiające wsiadanie i wysiadanie oraz nowoczesne przystosowane do ich potrzeb kabiny WC, spełniające wymogi TSI PRM. Zadbano również o komfort pracy maszynisty poprzez: modernizację pulpitu - wyposażony w terminale informujące o aktualnym stanie pojazdu, montaż  klimatyzacji kabiny oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt komunikacyjny.

Źródło: ING Lease, ZNLE, Newag

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL