DS Tacho - kierowca pod kontrolą

DS Tacho - kierowca pod kontrolą
Image

D
la przewoźników drogowych zmorą są kontrole czasu pracy kierowców, z których każda może skończyć się karą, niezależnie jak skrupulatnie prowadzona jest ewidencja. Prawo w tej sferze jest nieprecyzyjne i skomplikowane. Mówi się, że wiele firm transportowych gromadzi specjalny fundusz, z przeznaczeniem na płacenie kar wymierzanych przez najbardziej żarliwych funkcjonariuszy. W sukurs skołowanym przewoźnikom przychodzi firma Data System oferująca usługę DS Tacho.


DS Tacho jest systemem zabezpieczającym przewoźników drogowych przed popełnianiem błędów w rozliczaniu czasu pracy kierowców. Aktualnie konsekwencjami tych błędów są wielotysięczne kary finansowe, będące zmorą właścicieli firm zajmujących się transportem drogowym.
Wśród przewoźników panuje opinia, że jeżeli organy kontrolne się uprą, to zawsze znajdą błędy w dokumentacji czasu pracy kierowców. DS Tacho ma zapobiegać tym kłopotom. Firma transportowa w ramach tej usługi zleca na zewnątrz prowadzenie dokumentacji kadrowej i finansowej, związanej z czasem pracy kierowców oraz przekazuje usługodawcy dane z urządzeń kontrolno-pomiarowych jej pojazdów. Następnie DS Tacho zapewnia prowadzenie tej dokumentacji na podstawie gromadzonych danych, które są skrupulatnie weryfikowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych firmy Data System. Wszystko to odciąża w znacznym stopniu działy kadrowe i finansowe firm transportowych, tym bardziej, że opcjonalnie w ramach DS Tacho może być prowadzone rozliczanie kosztów delegacji i weryfikacja tych kosztów.

W tym momencie pojawia się w usłudze DS Tacho ważne zadanie dla systemów informatycznych firmy Data System. Nieustanne monitorowanie oraz dokumentowanie lokalizacji pojazdów i kierowców za pomocą systemu DS Locate, pozwala skonfrontować, czy dane na przedstawionym do rozliczenia kwicie (np. delegacji) odpowiadają rzeczywistemu miejscu, w którym znajdował się kierowca i pojazd. Poza tym monitorowanie kierowców i pojazdów on-line - w czasie rzeczywistym – przez systemy teleinformatyczne firmy Data System, pozwala na bieżąco alarmować przewoźnika o zachowaniach kierowców, które mogą narazić ich pracodawców na kary.
Usługa DS Tacho proponuje przejęcie na siebie odpowiedzialności za przygotowanie i przeprowadzenie przewoźnika przez kontrole, tak, by nie zapłacił żadnych kar. Dodatkowo w ramach DS Tacho prowadzone są szkolenia kierowców z przepisów o czasie ich pracy.
Wdrożenie systemu DS Tacho musi być poprzedzone audytem przedsiębiorstwa transportowego, polegającym na przeglądzie dokumentacji kadrowej i księgowej, związanej z czasem pracy. Tylko wówczas można podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy.

źródło: Data System
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL