Wincanton przejmuje CEL Group

Wincanton przejmuje CEL Group

Wincanton, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw, ogłosił dziś przejęcie CEL Group, specjalizującej się w logistyce kontenerowej. Dzięki 15-procentowemu udziałowi w rynku, Wincanton, został wiodącym dostawcą usług logistyki kontenerowej w Wielkiej Brytanii. CEL Group składa się z trzech przedsiębiorstw handlowych: CEL (Logistics) Ltd., W Carter (Haulage) Ltd. oraz CEL (Engineering) Ltd. W całej Wielkiej Brytanii Grupa CEL świadczy usługi przewozowe, magazynowe i konserwacyjne, zatrudnia 470 pracowników i zarządza flotą 370 pojazdów. Przejęcie CEL Group, która ma w swoim portfolio najważniejsze linie żeglugowe i najważniejszych przewoźników, znacząco poszerza bazę klientów Wincanton.


Dzięki działalności we wszystkich większych portach w Wielkiej Brytanii, Wincanton będzie mógł zmaksymalizować synergię, łącząc swoją istniejącą działalność kontenerową z CEL. Ten ruch wzmocni pozycję śródlądowego terminalu kontenerowego w Alconbury, który zapewnia efektywne kosztowo usługi magazynowe, wspierające działalność Klientów.

Jeff Anderson, Managing Director-Emerging Solutions Wincanton, tak skomentował przejęcie: - Znaczące umocnienie naszej działalności z zakresu logistyki kontenerowej w Wielkiej Brytanii, oznacza dopełnienie naszej oferty usług intermodalnych w Europie Kontynentalnej oraz jest potwierdzeniem naszego zaangażowania na rzecz rozwoju logistyki kontenerowej. CEL okazało się firmą, która jest strategicznie dopasowana do Wincanton.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni dołączając do Wincanton, bowiem firma ta wprowadza do naszej działalności stabilność i inwestycje. Skoncentrowanie Wincanton na branży kontenerowej w łańcuchu dostaw odzwierciedla nasze strategiczne cele i dążenie do rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na nowe możliwości, jakie dzięki temu pojawią się dla naszych Klientów - dodał Shaun Allen, Managing Director CEL.

źródło: Wincanton Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL