Safe & Sober - Volvo Trucks na konferencji w Paryżu

Safe & Sober - Volvo Trucks na konferencji w Paryżu
ImageVolvo Trucks wraz z Europejską Rada Bezpieczeństwa Transportowego (ETSC) prowadzą kampanię pod nazwą Safe & Sober. W Paryzu trwa właśnie debata na temat walki z alkoholem na drogach całej Europy.

W drodze dialogu z osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji oraz kształtowanie opinii w różnych krajach europejskich, ETSC i Volvo Trucks dążą do wytyczania dróg wiodących do systematycznego promowania trzeźwości w ruchu drogowym na wszystkich poziomach. Rozwiązania Volvo Trucks w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego są powszechnie znane.
Jednym z bardzo skutecznych i jednocześnie prostych sposobów na ograniczenie liczby wypadków, których przyczyną jest alkohol, jest wyposażenie samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w alcolock. Volvo Trucks popiera ideę dobrowolnego stosowania w pojazdach alcolock-ów – w 2005 roku firma była pierwszym producentem pojazdów, oferującym możliwość fabrycznego montażu tego urządzenia.

- Pierwsi z naszych klientów, którzy zdecydowali się na zainstalowanie alkolock-ów w ich pojazdach, są bardzo zadowoleni z urządzenia, które zostało również bardzo dobrze przyjęte przez ich kierowców - powiedział Jean-Noel Thenault, prezes Volvo Trucks we Francji.
Tylko Szwecja osiągnęła jeszcze większy postęp w tej dziedzinie – obecnie, ponad 20 000 pojazdów, włączając w to samochody ciężarowe i autobusy, jest wyposażonych w to urządzenie.

Francja jest doskonałym przykładem na to, jak systematyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego, może zaowocować radykalną poprawą w krótkim okresie czasu. Pomiędzy rokiem 2001, a 2007, liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych uległa zmniejszeniu o 43 proc., co jest najlepszym wynikiem w Europie. źródłem tego sukcesu jest, przede wszystkim, wzmożona kontrola prędkości, a także zwiększone korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Odnotowano również poprawę w temacie trzeźwości za kierownicą. Nie mniej jednak, alkohol nadal pozostaje najczęstszą przyczyną śmierci na drodze we Francji, podobnie jak w pozostałych krajach Europy. To właśnie może wyjaśniać, dlaczego istnieje tu tak duże zainteresowanie tematem alkolock-ów. Ważny krok zostanie zrobiony w roku 2009, kiedy we wszystkich autobusach szkolnych we Francji zostanie obowiązkowo zamontowany alcolock.

źródło: Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL