Wypożycz lub kup naczepę Feber

Wypożycz lub kup naczepę Feber

feber_600


Obecnie części zamienne do wywrotek produkcji Feber Inter Cars można kupić we wszystkich oddziałach Inter Cars SA. Niedługo w wybranych filiach w sprzedaży dostępne będą także same naczepy wyprodukowane przez Febera.

Sieć sprzedaży Inter Cars SA w Polsce składa się ze 146 filii rozlokowanych na terenie całego kraju. Pojazdy będą eksponowane przed placówkami Inter Cars, a wewnątrz znajdzie się także specjalne stanowisko do obsługi klienta. Aby zoptymalizować sprzedaż za pomocą sieci Inter Cars, do wybranych filii zostaną przetransportowane pojazdy na które jest największe zapotrzebowanie w danym regionie.

Feber od pewnego czasu z sukcesem rozwija program wypożyczalni pojazdów. Firma obecnie dysponuje taborem kilkudziesięciu naczep samowyładowczych stalowych i aluminiowych o objętościach od 24 do 70m3. Koszt wynajmu to ok. 3,300-4700zł netto miesięcznie. Pojazdy wypożyczane są na okres minimum jednego miesiąca, natomiast maksymalny okres wypożyczenia to trzy lata. Usługa ta dostępna będzie również w wybranych filiach Inter Cars.  Ostatni rok dla Febera był czasem optymalizacji procesu produkcyjnego i określenia nowej strategii dla firmy. Przez ten czas wdrożona została między innymi gniazdowo-potokowa organizacja hali produkcyjnej, która daje możliwość wyprodukowania co najmniej 80 pojazdów miesięcznie.

Przystosowanie magazynów do nowoczesnego procesu produkcyjnego obniżyło zapotrzebowanie na transport wewnętrzny aż o 50 proc.. Zmiany te, jak również renegocjacje umów z dostawcami umożliwiły znaczącą redukcję kosztów. Najważniejszym  kryterium przy wyborze wywrotki powinna być jej waga, dlatego Feber skoncentrował się na wytwarzaniu nowoczesnych, lekkich pojazdów samowyładowczych.  Ponad 15  proc. produkcji stanowią pojazdy na ramach aluminiowych, pozostałe 85  proc. to pojazdy na ramach wykonanych ze specjalnej szwedzkiej stali Domex. Pojazdy z aluminiowymi skrzyniami ładunkowymi stanowią 80  proc. produkcji firmy Feber, uzupełniane przez wysokowytrzymałe, odporne na ścieranie skrzynie wykonane z Hardoxu.
 
Niedawno Feber nawiązał także współpracę z zakresie dystrybucji specjalistycznych pojazdów firm Cornetto i Legras, które skutecznie uzupełniają ofertę sieradzkiego producenta.  W I półroczu 2011r. sprzedaż Febera wyniosła 38,9 mln zł czyli o 61 proc. więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Według prognoz 2011 r.  Feber powinien zakończyć ze sprzedażą ponad 700 pojazdów, co pozwoli na uzyskanie dodatniej rentowność netto w całym 2011 r.

- Wywrotka aluminiowa Feber to wysoka jakość, niska waga, niezawodność i bogate wyposażenie standardowe. Wszystkie te zalety spełniają oczekiwania wymagającego grona użytkowników - mówi Witold Kmieciak, prezes Feber.

Źródło: Feber Inter Cars


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL