Ciężarówki MAN ze znaczkiem VW

Ciężarówki MAN ze znaczkiem VW
ImageKoncern MAN AG odkupił od Volkswagen AG przedsiębiorstwo VW Truck & Bus, z siedzibą w Resende (Brazylia). Przejęcie przedsiębiorstwa wartego 1 175 milionów € w oparciu o decyzję zarządu spółek MAN oraz VW nastąpi z dniem 1 stycznia 2009 roku.

Volkswagen Truck & Bus od roku 1996 produkuje w Resende pojazdy ciężarowe i autobusy. Przedsiębiorstwo jest największym producentem pojazdów ciężarowych w Brazylii, a zarazem liderem na rynku pojazdów o DMC powyżej 5t. Produkowane tam pojazdy przeznaczone są głównie na rynki Ameryki Południowej i Południowej Afryki. W roku 2007 sprzedano ok 47 000 ciężarówek i  autobusów. Przedsiębiorstwo dysponuje doskonale zorganizowaną siecią sprzedaży i serwisów, na terenie całej Brazylii oraz krajów sąsiadujących.

W zakładzie w Resende, jednej z najnowocześniejszych montowni pojazdów użytkowych, pracuje łącznie około 5000 pracowników. Kupno brazylijskiego przedsiębiorstwa o silnej pozycji pozwoli firmie MAN na ekspansję na południowoamerykańskim rynku, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, co wpływa również na rozwój branży pojazdów użytkowych.


źródło: MAN AG
fot. MB

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL