Scania górą!

Scania górą!
ImageScania zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym teście porównawczym 1000-Point Test 2008 organizowanym przez kilka europejskich magazynów branżowych. Cztery ciągniki siodłowe, tysiąc punktów, jeden zwycięzca - tak brytyjski magazyn Commercial Motor pisał o 1000-Point Test.

1000-Point Test (Test Tysiąca Punktów) to jeden z największych testów porównawczych samochodów ciężarowych w Europie. Jest organizowany przez niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, do którego należą tytuły takie jak Lastauto Omnibus i Fernfahrer, we współpracy z hiszpańskim Transporte Mundial, brytyjskim Commercial Motor i holenderskim Truckstar.

Podobnie jak w poprzednich latach, test zorganizowano na 155-kilometrowej trasie w okolicy Hunsrück, w południowo-zachodnich Niemczech, w górzystej scenerii doliny Mozeli. Tym razem przetestowano ciągniki siodłowe z silnikami o mocy 550 KM (?10 KM) wyposażone w największą dostępną kabinę.

Scania R 560 Topline zmierzyła się z rywalami takimi jak: Mercedes Actros 1855 (550 KM), Iveco Stralis 560 i MAN TGX (540 KM). Volvo nie przystąpiło do tegorocznej edycji testu, zaś Renault i DAF nie dysponują silnikami o mocy większej niż, odpowiednio, 500 i 510 KM.
Do pojedynku stanęły dwie 16-litrowe widlaste ósemki (Scania i Mercedes) i dwie rzędowe szóstki o pojemnościach skokowych 12,4 (MAN) i 12,9 l (Iveco).


Cały artykuł na ten temat jest zamieszczony w miesięczniku:  Ciężarówki i Autobusy w nr październikowym


źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL