Na Osi 10 sytcznia

Na Osi 10 sytcznia


W
najblizszym premierowym odcinku programu Na Osi 10 stycznia 2009 zobaczymy m.in.:

Scania R 440
Testowana ciężarówka szwedzkiego producenta spełnia normę Euro 5 dzięki systemowi recyrkulacji spalin EGR. Nie ma zatem dodatkowego zbiornika i układu dozującego roztwór mocznika. System wysokociśnieniowego wtrysku XPI oparto tym razem na układzie common rail, a nie stosowanych do tej pory w Scaniach pompowtryskiwaczach. Silnik pracuje jeszcze ciszej i zużywa równie mało paliwa jak dotychczas. W połączeniu z prawidłowo funkcjonującą, znaną już zautomatyzowaną skrzynią biegów opticruise, komfort jazdy przy tak nieznacznym pomruku napędu jest jeszcze wyższy.

Mercedes w Komornikach
Na początku grudnia ubiegłego roku w Wielkopolsce otwarto uroczyście nowy serwis i punkt sprzedaży pojazdów użytkowych Mercedes-Benz. Obiekt należy do firmy STS Centrum dystrybucji Samochodów i jest drugim, po uruchomionym trzy lata temu, podobnym punkcie w Swarzędzu. Niezwykle atrakcyjną oprawę inauguracji uświetniały nowe Actrosy, a super gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz.

MAN autobus hybrydowy

Oglądając ten pojazd można mieć nadzieję, że epoka hałaśliwych, wypuszczających kłęby czarnego dymu autobusów powoli odchodzi w niepamięć. Firma MAN wprowadziła na rynek kolejną generację miejskich autobusów hybrydowych. Przyszłość należy do generacji takich pojazdów, które wykorzystują napęd mieszany, czyli zarówno silniki elektryczne jak i spalinowe. Przedstawiany model, w porównaniu z nowoczesnymi autobusami z silnikiem diesla może zaoszczędzić nawet 25 proc. paliwa w zależności od techniki użytkowania.

Volvo White VN 610
Prezentujemy ciężarówkę zza oceanu, którą zabudowano i wyposażono specjalnie pod kątem obsługi zespołu sportowego. Zestaw składa się z nietypowego – nawet jak na amerykańskie warunki – ciągnika siodłowego i naczepy. Na ramie samochodu posadowiono olbrzymich rozmiarów salonkę, wyposażoną jak luksusowe mieszkanie. Nadwozie naczepy to garaż samochodu wyczynowego i jego warsztatowe zaplecze techniczne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL