Na Osi 31 stycznia

Na Osi 31 stycznia


Autorzy popularnego programu Na Osi zapraszaja na kolejną premierę odcinka, a w nim m.in.:

Naczepa samowyładowcza Wielton
W prezentowanej wywrotce do zbudowania ramy i skrzyni ładunkowej użyto szwedzkiej stali DOMEX. Jest to materiał o znacznie podwyższonej wytrzymałości, dający się formować na zimno i dobrze spawalny. Objętość przestrzeni ładunkowej - w zależności od typu - wynosi od 25 do 38 metrów sześciennych. Dopuszczalna masa całkowita i nacisk na siodło są zawsze takie same i wynoszą odpowiednio 34 i 10 ton.

Giełda autobusów w Opolu
Po czasowej nieobecności powróciło do kalendarza opolskie spotkanie przewoźników autobusowych, którzy na giełdzie mogą wystawić do sprzedaży swoje pojazdy, albo poszukać wśród oferowanych interesującego ich auta. Poza czysto handlowym, giełda ma także wymiar społeczny, bo umożliwia kontakty i wymianę doświadczeń pomiędzy przewoźnikami z różnych stron kraju.

Używany Mercedes Actros
Decyzja o kupnie używanego samochodu może wiązać się ze sporym ryzykiem, bo przecież nie można być w 100% pewnym, że nabywamy pojazd całkowicie sprawny. Niepewność jeszcze rośnie, kiedy zdecydujemy się na pojazd specjalny. Ale możemy też dobrze trafić, tak jak w pokazywanym przypadku Actrosa zabudowanego betonomieszarką i pompą do betonu. Dla potencjalnego nabywcy tego konkretnego samochodu istotna jest informacja nie tyle o przebiegu auta w kilometrach, ile o liczbie przepracowanych motogodzin.

Kenworth W900L
Kiedy ten samochód pojawia się na horyzoncie, wszyscy zamierają z wrażenia. Bez żadnej przesady można stwierdzić, że to auto jest kwintesencją amerykańskiej motoryzacji ciężkiej. Prezentowany model od 20 lat nie zmienił wyglądu zewnętrznego, a jego wizerunek zawiera wszystko, co dla ciężarówek zza oceanu charakterystyczne. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL