Nowa tłocznia dla ciężarówek Mercedes-Benz

Nowa tłocznia dla ciężarówek Mercedes-Benz
ImageZarząd koncernu Daimler AG zadecydował o stworzeniu nowej tłoczni dla marki Mercedes-Benz. Zakład produkujący panele zewnętrzne do samochodów ciężarowych oraz kolejnych generacji osobowych modeli klasy A i B powstanie w mieście Kuppenheim i będzie częścią fabryki Mercedes-Benz Gaggenau. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 70 mln euro.

O wyborze Kuppenheim przesądziła bliskość Gaggenau oraz zakładów w Wörth i Rastatt, gdzie gotowe panele znajdą zastosowanie przy montażu pojazdów. Nie można również pominąć doskonałej infrastruktury, rozbudowanych połączeń drogowych w regionie Murgtal oraz bardzo wysokich kwalifikacji tamtejszych pracowników.

Fabryka Gaggenau stanowi dla Grupy Daimler AG centrum produkcji manualnych i zautomatyzowanych układów przeniesienia napędu, gdzie konsekwentnie wprowadza się w życie długoterminową strategię koncernu. Ze względu na brak miejsca do dalszego rozwoju zakładu dział technologii formowania stali zostanie przeniesiony do nowej tłoczni. Przestrzeń uzyskana w ten sposób pozwoli na rozbudowanie produkcji układów napędowych w Gaggenau.

Realizacja inwestycji na powierzchni 156 000 m2 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2009 r. Jej zakończenie zaplanowano na trzeci kwartał 2010 r., kiedy to nastąpi faza testów operacyjnych. Po zakończeniu pierwszego etapu projektu zatrudnienie znajdzie 130 osób – w tym obecni pracownicy firmy Daimler AG. Obecnie specjaliści w zakresie technologii formowania stali są zatrudnieni w tłoczni i spawalni fabryki w Gaggenau, gdzie tworzą wysokogatunkowe elementy blaszane dostarczane do montowni samochodów osobowych i ciężarowych Mercedes-Benz w miejscowościach Rastatt i Wörth.


źródło: Daimler AG


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL