Na Osi 14 lutego

Na Osi 14 lutego


Autorzy popularnego programu Na Osi zapraszaja na kolejny premierowy odcinek, a w nim m.in.:

Renault Maxity
Samochód skonstruowany został z myślą o transporcie miejskim. Tak powstała kompaktowa, zwrotna, mała ciężarówka. Dzięki swoim gabarytom, niewiele większym się od wymiarów auta osobowego, z powodzeniem może poruszać się śródmiejskimi uliczkami. Ładowność pokazywanej wersji skrzyniowej sięga tysiąca ośmiuset kilogramów, przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 tony. To po pierwsze bardzo dobry wynik, a po drugie auto może prowadzić posiadacz prawa jazdy kategorii B.Scania Irizar i4
Autobus w takiej, jak pokazywana wersji, proponowany jest przez jego producenta na trasy międzymiastowych przewozów regularnych lub okazjonalnych.  Sylwetka pojazdu zachowuje wyjątkową stylistykę, charakterystyczną dla tego modelu. Może zabrać na pokład ponad 50 pasażerów, którzy podróżują wygodnie i bezpiecznie dzięki wyposażeniu autobusu. Zadbano o jego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz – dzięki silnikowi EEV – o jak najmniejszą szkodliwość dla środowiska.


Linia kataforezy zanurzeniowej w fabryce MAN'a w Starachowicach
Polska wyrosła na europejskiego potentata w produkcji autobusów. Jednym z koncernów, które właśnie u nas ulokowały swoje fabryki autobusów, jest spółka MAN. W Starachowicach powstają szkielety pojazdów, które na zbudowanej kosztem 10 mln euro linii kataforezy zanurzeniowej przechodzą proces gruntownego i niezwykle skutecznego zabezpieczenia przed korozją.

Używany Mercedes Actros wywrotka
Samochód należy do najpopularniejszych pojazdów użytkowych, o czym świadczy liczba kilkuset tysięcy eksploatowanych na świecie egzemplarzy. My postanowiliśmy sprawdzić, co może czekać nowego właściciela kilkuletniej wywrotki, zbudowanej na czteroosiowym podwoziu Actrosa 4141, w konfiguracji napędu 8X6. Zobaczymy, ile pieniędzy trzeba przygotować, jeśli udamy się do autoryzowanego serwisu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL