Nowy Castrol EDGE z FST

Nowy Castrol EDGE z FST

castrol-edge_600

We wrześniu w sprzedaży w całej Polsce pojawi się nowy olej Castrol EDGE z Fluid Strength Technology™. Nowa linia produktów to najbardziej wytrzymały olej w 112-letniej historii firmy. To jedyny olej na świecie opracowany w zaawansowanej technologii FST. Fluid Strength Technology to dynamiczny system, który aktywnie wzmacnia olej i zapewnia mu zdolność ciągłego reagowania na potrzeby silnika i dostosowywania się do niego przy każdym stylu jazdy.

Przeprowadzone testy dowiodły, że Castrol EDGE, pracując pod największymi obciążeniami, jest mocniejszy od olejów konkurencyjnych, zmniejszając kontakt metal-metal pomiędzy pracującymi elementami silnika o minimum 40 proc.  Gwarantuje on  wyjątkową ochronę przeciwzużyciową w ekstremalnych warunkach jazdy, a jednocześnie zapewnia oszczędność paliwa przy niewielkich obciążeniach silnika. To pierwszy olej na rynku, który łączy w sobie te dwie korzyści. Mając na uwadze ułatwienie konsumentom wyboru prawidłowego oleju Castrol uprościł etykiety produktu tak by oznaczenia dotyczące produktu i jego zastosowania do konkretnych silników były czytelne i łatwo zrozumiałe. Firma postarała się również o spełnianie najwyższych norm producentów samochodów i najnowszych specyfikacji ACEA.

- Nowe oleje Castrol EDGE to odpowiedź na zmieniające się potrzeby i wymagania silników dzisiejszych samochodów. Coraz większe zmiany w konstrukcjach nowoczesnych silników, powodują, że nasze samochody wymagają silniejszych i odporniejszych olejów. Dzieje się tak, ponieważ obniżanie pojemności skokowych przy jednoczesnym zastosowaniu turbosprężarek zwiększa moc i powoduje wzrost ciśnień obciążających konstrukcję silnika. Dodatkowym obciążeniem są wydłużone okresy eksploatacji oleju oraz zmniejszana pojemność misek olejowych. Dzisiejsze silniki pracują pod większymi obciążeniami i w wyższych temperaturach. Oleje Castrol EDGE, jako najbardziej zaawansowana linia środków smarnych muszą spełniać te wymagania - tłumaczy Paweł Mastalerek, Kierownik Działu Technicznego Castrol w Polsce.

Źródło: Castrol


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL