Nawigacje eTrex od Garmin International

Nawigacje  eTrex od Garmin International

Seria_eTrex_-_600

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej prezentuje rozbudowane wersje nawigacji eTrex - rozwiązania dla osób preferujących aktywny wypoczynek.

Nowe eTrex-y wyróżniają się przyjaznym interfejsem użytkownika, wysoką ergonomią oraz  rozszerzonymi możliwościami korzystania z map (wsparcie i obsługa obszernej bazy map kartograficznych oraz oprogramowania Garmin). To rozwiązanie polecane zarówno początkującym entuzjastom pieszych wędrówek, jak i wytrawnym globtroterom. Urządzenia te są wygodnym narzędziem do geocachingu. Długi czas pracy na baterii, wynoszący nawet do 25 h umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia również w trakcie długich wędrówek.

Dla tych, którzy poszukują niedrogiej ale w pełni funkcjonalnej ręcznej nawigacji, Garmin oferuje model eTrex 10. Ten prosty GPS wyposażony jest w monochromatyczny ekran, który zapewnia bardzo dobrą widoczność, także w słoneczne dni. Urządzenie dysponuje również podstawową mapą świata, umożliwiającą szybkie określenie lokalizacji.  Dzięki intuicyjnej obsłudze, to rozwiązanie zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników  oraz miłośników pieszych wycieczek krajoznawczych Urządzenie  wyposażone zostało w wodoodporną obudowę, zgodną ze standardem IPX 7, dzięki czemu niestraszne mu nagłe załamanie pogody. Czas pracy na baterii wynosi ponad 20h.

Najnowsze nawigacje eTrex 20 i eTrex 30, wyposażone zostały w udoskonalony ekran 2,2 cala, wyświetlający 65 tys. kolorów, gwarantujący czytelność nawet przy dużym nasłonecznieniu. Obudowa skonstruowana została z myślą o zastosowaniu w ekstremalnych warunkach, nie straszny jej brud, kurz, błoto czy wilgoć. Opcjonalnie dostępne uchwyty pozwalają korzystać z urządzeń na rowerze, w pojeździe terenowym, na motocyklu, w łodzi czy samochodzie. Są one kompatybilne również z dostępnymi mapami morskimi (BlueChart g2), drogowymi (City Navigator) i topograficznymi (Garmin TOPO) wybranych obszarów.  Zostały  one wyposażone w gniazdo kart SD oraz 1,7 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu po załadowaniu opcjonalnych map można od razu wyruszyć na szlak. Każdy użytkownik może dodatkowo bezpłatnie pobrać aplikację BaseCamp (www.garmin.com/basecamp) - darmowe narzędzie do przygotowania planu podróży, który możemy następnie przenieść z komputera do urządzenia eTrex. Zaletą korzystania z BaseCamp jest możliwość skorzystania z map TOPO wgranych na kartę microSD, bez konieczności ich odblokowywania i instalacji na komputerze. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie GPS do komputera lub skorzystać z czytnika kart aby rozpocząć planowanie podróży z możliwością uzyskania podglądu 3D na PC lub Mac-u. Korzystając z Track Draw użytkownicy mogą dokładnie prześledzić trasę oraz zmiany wysokości, co umożliwia odpowiednio wczesne ustalenie poziomu trudności zaplanowanej wycieczki.  Odbiornik eTrex 30 oferuje również  możliwość skorzystania z 3-osiowego, elektronicznego kompasu oraz barometrycznego wysokościomierza, który dodatkowo posłuży także do obserwacji zmian pogody.  Pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie informacji pomiędzy innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin.

Na ekranie nawigacji udostępniane są wszystkie niezbędne dane, takie jak współrzędne, ukształtowanie i rodzaj terenu, poziom trudności, podpowiedzi i opisy. Aby rozpocząć zabawę w geocaching z eTrex wystarczy pobrać pliki GPX ze strony OpenCaching.com, na której znaleźć można również kompleksowe informacje dotyczące geocachingu, jako ciekawej alternatywy spędzania wolnego czasu. Urządzenia z nowej serii eTrex są pierwszymi na świecie popularnymi odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS. GLONASS jest systemem opracowanym przez Federację Rosyjską, którego pełna funkcjonalność zapowiadana jest na 2012 r. Korzystanie z satelitów GLONASS skraca czas potrzebny do ustalenia właściwej pozycji o średnio 20 proc.  w stosunku do satelitów GPS. Równoczesne korzystanie z satelitów GPS i GLONASS umożliwia odbiornikowi zwiększenie liczby wykorzystywanych satelitów o 24, co daje użytkownikom wymierną korzyść w postaci zwiększenia czułości i precyzji pracy urządzenia oraz dokładniejszego ustalania pozycji w trudnych warunkach, gdzie możliwość połączenia z satelitami GPS jest ograniczona. Sugerowana cena detaliczna dla modeli eTrex 10 i 20 wynosi odpowiednio 119 i 199 euro. W przypadku modelu eTrex 30 należy się liczyć z wydatkiem na poziomie 249 euro. Dodatkowe informacje na temat urządzeń z serii eTrex można znaleźć na stronie www.garmin.com/etrex  lub www.garmin.blogs.com.

- Jednym z głównych założeń, przyjętych podczas projektowania eTrex, było stworzenie rewolucyjnego produktu, który będzie wyznaczał nowe standardy w kategorii podręcznych nawigacji. W tym celu odbyliśmy wiele konsultacji i badań wśród osób preferujących aktywne formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Badania te pozwoliły nam zrozumieć, że to, co najbardziej cenią nasi użytkownicy, to szeroka funkcjonalność oraz elastyczność. I właśnie tym kierowaliśmy się tworząc najnowsze odbiorniki eTrex. -  powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin International Polska.

Źródło: Garmin International Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL