Na Osi 21 marca

Na Osi 21 marca


W
szystkich sympatyków programu zapraszamy na premierę nowego odcinka, która odbędzie się 21 marca. W kolejnym wydaniu zobaczymy m.in.:

Mercedes Axor śmieciarka
Na trzy osiowym podwoziu Mercedesa Axora 2629 polska firma Ekocel z Pucka zabudowała swojej produkcji nadwozie komunalne. Tym samym powstał pojazd specjalny, przeznaczony do wywozu odpadów komunalnych. Stosunkowo niewielkie gabaryty tej śmieciarki pozwalają wykorzystywać ją także w mniej przestronnych miejscach. Zwrotność samochodu poprawia ciekawie rozwiązana wleczona oś skrętna, a ekologiczna jednostka napędowa sprawia, że pojazd mniej szkodzi środowisku.

Fabryka Renault w Bourg en Bresse
W leżącym na wschodzie Francji 40 tysięcznym Bourg en Bresse znajduje się fabryka ciężarówek Renault, która wyprodukowała już pół miliona pojazdów. Jubileuszowe Magnum wyjechało z zakładu w 2006 roku. Poza tym modelem fabryka buduje także samochody Premium i Kerax we wszystkich odmianach. Rozlokowane na ponad 100 hektarach zakłady w Bourg en Bresse produkują pojazdy ciężarowe już od kilkudziesięciu lat.

Fabryka naczep Wielton
Już od kilkunastu lat w wieluńskiej firmie “Wielton” powstają naczepy, znane nie tylko polskim użytkownikom. Produkcja przebiega zgodnie z posiadanym certyfikatem ISO 9001. Naczepy budowane są w nowoczesnych zakładach, których integralną częścią jest własne biuro konstrukcyjne. To tu myśl inżyniera przekuwana jest najpierw w wirtualny model pojazdu, aby po szczegółowym opracowaniu każdego detalu trafić na zautomatyzowane linie produkcyjne.

Konferencja prasowa DAF'a
Nowy serwis DAF'a w Długołęce pod Wrocławiem, gościł niedawno liczne grono branżowych dziennikarzy, którym przedstawiono wyniki sprzedaży holenderskich pojazdów za ubiegły rok oraz plany na rok nadchodzący. Była także sposobność, aby zwiedzić obiekt i zobaczyć jego wyposażenie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL