PMK2 Twintec - to oszczędność na opłatach drogowych

PMK2 Twintec - to oszczędność na opłatach drogowych
ImageFiltr cząstek stałych Twintec zainstalowany w pojazdach ciężarowych MAN pozwala na oszczędności na opłatach drogowych Toll Collect pobieranych za poruszanie się po autostradach w Niemieczech. Ostatnie regulacje dotyczące stawek opłat Toll Collect wprowadzone w życie 1 stycznia 2009 r., przewidują większą niż dotychczas rozpiętość w stosowanych stawkach.

Ciężarówki spełniające normę emisji spalin Euro 3 z zainstalowanym filtrem cząstek stałych PMK2 Twintec, będą klasyfikowane tak jak pojazd z normą emisji spalin Euro 4. Oznacza to oszczędność 2,1 eurocentów przy każdym pokonanym kilometrze oraz zwiększenie wartości pojazdu przy odsprzedaży. Koszt zainstalowania filtra cząstek stałych Twintec może zwrócić się już po roku intensywnego użytkowania pojazdu.

Stawki niemieckich opłat drogowych są uzależnione od standardów emisji spalin i w sposób preferencyjny traktują pojazdy wyposażone w systemy redukcji cząstek stałych. Filtry cząstek stałych redukują emisję szkodliwych cząsteczek z silników Diesla nawet z 90% skutecznością. Dlatego użytkownicy pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO 3 wyposażonych w filtr cząstek stałych płacą 2,1 eurocenta mniej opłaty drogowej za każdy pokonany kilometr. W roku 2011 różnica w stawce wzrośnie do 4,2 eurocentów za kilometr.

Decydując się na instalację filtra cząstek stałych PMK2 Twintec w pojeździe spełniającym normę emisji spalin EURO 3, zyskać można wiele korzyści. Pojazdy takie mają prawo umieszczenia na przedniej szybie specjalnej zielonej naklejki dającej prawo wjazdu do coraz częściej pojawiających się w niemieckich miastach „zielonych” stref. Przepisy regulujące poruszanie się w takich strefach stają się coraz bardziej restrykcyjne jeśli chodzi o standardy emisji spalin. W obliczu tych faktów, wyposażenie pojazdu w filtr cząstek stałych Twintec staje się koniecznością. Wykonany z elementów ze stali nierdzewnej filtr cząstek stałych Twintec zastępuje oryginalny tłumik, co może oznaczać dodatkową oszczędność kilkuset Euro w przypadku, gdyby konieczna okazała się wymiana tłumika.

Filtr cząstek stałych Twintec może zostać zamontowany w pojazdach MAN typoszeregów TGA, TGM, TGL spełniających normy emisji spalin Euro 3. Dostępny jest on we wszystkich MAN Truck & Bus Center jak również w sieci autoryzowanych stacji obsługi MAN.
Każda stacja serwisowa MAN, po dokonaniu montażu filtra wystawia certyfikat  zatwierdzony przez BAG – Niemiecki Urząd ds. Transportu Towarowego.


źródło:
MAN Nutzfahrzeuge

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL