Tanie ciężarówki płyną do Polski

Tanie ciężarówki płyną do Polski
ImageSzykuje się prawdziwa rewolucja na rynku trucków. W połowie tego miesiąca, w Polsce, rozpoczyna oficjalną działalność spółka będąca przedstawicielem jednego z południowo-wschodnich koncernów samochodowych produkującego pojazdy ciężarowe.

Przedstawiciel firmy poinformował nas, że na początek do sprzedaży zostaną wprowadzone ciągniki siodłowe z wysoką kabiną w konfiguracji napędowej 4x2 oraz podwozia przystosowane pod zabudowy budowlane 6x4 i 8x4.

Wielka premiera konkurencyjnych, przede wszystkim cenowo, ciężarówek odbędzie się w samym środku Polski - niedaleko miejscowości Piątek (woj. łódzkie). Geometryczny środek Polski ma zachęcić zainteresowane firmy transportowe do przyjazdu tak, aby jednakowa odległość dla wszystkich nie stanowiła o jakiejkolwiek dyskryminacji.

Szczegóły techniczne dotyczące najnowszych pojazdów na polski rynek są objęte
jeszcze embargiem prasowym, jednak z rozmowy z przedstawicielem firmy - dystrybutora pojazdów wynika, że jedna z ciężarówek, oznaczona symbolem MA4142, jest wyposażona w 12,5 l silnik wysokoprężny o mocy 420 KM w technologii EGR Euro 5. Cena takiego samochodu, w wersji z najnowszymi systemami bezpieczeństwa, w pakiecie high komfort nie będzie przekraczała 36 tys. euro.

Z naszych ustaleń wynika, że sprzedażą i serwisowaniem pojazdów ma zająć się firma mająca dużą sieć oddziałów serwisowych w całej Polsce i będąca jedną z wiądacych marek samochodów użytkowych, również w naszym kraju.(MB)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL