260 autobusów Volvo

260 autobusów Volvo
ImageVolvo Buses otrzymało zamówienie na 260 autobusów w Indiach. Wśród zamówionych autobusów jest 140 sztuk Volvo 8400 przeznaczonych do obsługi linii w Bangalore.

Klient w Bangalore, firma BMTC ma już w swojej flocie 300 autobusów Volvo. Autobusy te zmieniły spojrzenie na transport miejski w Indiach. I tak dla przykładu, autobusy te są klimatyzowane oraz niskopodłogowe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

- Badania pokazują, iż 60% pasażerów tych autobusów wcześniej korzystało z własnych samochodów lub motorów. Celem wielu indyjskich miast jest popularyzacja transportu miejskiego, a to wymaga przede wszystkim zmodernizowania floty autobusów - mówi Akash Passey, dyrektor zarządzający Volvo Indie.

W Bangalore autobusy Volvo jeżdżą także na trasie na lotnisko i z lotniska.

- Każdy autobus Volvo w ruchu wzbudza większe zainteresowanie tym środkiem transportu. W rezultacie, coraz więcej ludzi postrzega autobus, jako lepszy sposób podróżowania niż własny pojazd - mówi Akash Passey.

Volvo Buses otrzymało również zamówienie na 120 autobusów międzymiastowych Volvo 9400 z regionu Karnataka, którego stolicą jest Bangalore oraz Maharasthra ze stolicą w mieście Mumbai. Zamówienie pochodzi od klienta, który już posiada autobusy Volvo i jest z nich bardzo zadowolony.

Autobusy powstaną w fabryce Volvo w Indiach. Do klientów zostaną dostarczone w 2009 roku.źródło:
Volvo Buses

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL