Na Osi 4 kwietnia

Na Osi 4 kwietnia



Autorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, a w nim m.in.:


Scanie do zadań specjalnych

Szwedzkie ciężarówki cieszą się sporym uznaniem użytkowników, dzięki wysokiej wytrzymałości oraz trwałości podwozia i układu napędowego. Ich niezawodność wynika z bardzo dobrej jakości tych podzespołów. Dlatego też na podwoziach tego producenta często budowane są pojazdy do zadań specjalnych. Służą wtedy nie tylko przewożeniu ładunków, ale wykonują także odpowiedzialne zadania ratownicze.


Naczepa  cysterna Kässbohrer
Przedstawiamy naczepę, której budowa różni się znacznie od typowych rozwiązań, stosowanych w takich pojazdach. Przede wszystkim nadwozie tej naczepy to konstrukcja samonośna. A sam zbiornik, pokryty lustrzaną blachą, zapewne nie pozostanie niezauważony nie tylko na drodze. Naczepa i jej wyposażenie pozwalają na bezpieczne transportowanie ładunków, stawiających specjalne wymagania podczas przewozu.

MAN historia cz.1
Przenosimy się na sam początek XX wieku. W 1903 roku pojawił się jeden z pierwszych prototypów dzisiejszych pojazdów użytkowych. Samochód poruszał się po drogach wijących się wokół szczytów gór Harz. Jego konstruktor, niemiecki inżynier Heinrich Büssing, należy do grona pionierów motoryzacji. Wkrótce nastąpił burzliwy rozwój tego rodzaju transportu, który dzisiaj odgrywa trudną do przecenienia rolę w światowej gospodarce.

Wyprawa Renault "Cape to Cape"
Po wyprawie "Jedwabnym szlakiem" Renault przygotował kolejną wielką ekspedycję. Tym razem trasa wiedzie od bieguna północnego do południowego. Keraxy i Sherpy zmagać się na niej będą z kilkudziesięciostopniowym mrozem i bezkresnymi ośnieżonymi przestrzeniami. Na bezdrożach pośród piaszczystych pustyń załogom aut da się we znaki upalna susza. Karawana wyruszyła w pierwszych dniach marca z Norwegii i po przejechaniu 30 000 km dotrze do RPA.


 

Przeczytaj też:
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Scania uruchamia linię montażową baterii do elektrycznych ciężarówek W kwietniu Scania i Northvolt zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo akumulatorowe, zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie.
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.
Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.
FMS Scania - na Ukrainie bez opłat Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.
Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021 To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.