Osiem nowych modeli opon

Osiem nowych modeli opon
Mocna ofensywa w 2009 roku firmy Continental na rynku oponiarskim to m.in. wprowadzenie gamy nowych opon do ciężarówek.Zalety nowych opon to dłuższa żywotność, wyraźnie mniejsze zużycie paliwa i wzrost poziomu bezpieczeństwa. Punktem wyjścia w pracach inżynierów koncernu Continental była nowa technologia produkcji opasania opon, które składa się z 4 warstw kordu pochłaniającego siły, zapobiegając deformacjom i niepożądanym reakcjom opony. Zapewnia to bardziej stabilną i bezpieczniejszą jazdę.

Wszystkie opony wyposażone są w system Air-Keep, wykorzystany po raz pierwszy w modelu HTR 2. System utrzymuje stałe ciśnienie w oponach o 50 procent dłużej niż dotychczas, co w znacznym stopniu zmnniejsza zużycie paliwa. Opony serii L i R będą dostępne na rynku od kwietnia, natomiast opony zimowe od lipca 2009 r.

Do końca 2010 r. Continental odświeży swoją ofertę dla branży transportowej, w tym dla segmentu pojazdów użytkowych, stając się firmą o najnowocześniejszej gamie.

- Obecna ofensywa nowych produktów jest dla nas niepowtarzalną szansą na umocnienie naszej pozycji na rynku i wyjście z aktualnego kryzysu ekonomicznego silniejszym - mówi Herbert Mensching, dyrektor generalny ds. Marketingu i Sprzedaży Opon Ciężarowych Continental AG.
źródło:
Continental AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL