Na Osi 30 maja

Na Osi 30 maja

A
utorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

MAN TGX 18.480
Ciężarówki serii TGX przyniosły MAN’owi w ubiegłym roku siódmy już tytuł Truck of the Year, czyniąc niemieckiego producenta jedynym tak często wyróżnianym. Dlatego z całą pewnością warto poznać bliżej ten model, a za przykład posłuży ciągnik siodłowy 18.480. Pojazd w takiej wersji już od założeń projektantów powstawał z myślą o pokonywaniu długich tras. Co najmniej dwie ważne cechy przemawiają za takim właśnie użytkowaniem pojazdu. Jedną z nich jest duża, komfortowa kabina. Drugą mocny i ekologiczny silnik.

Naczepa strong body z Wieltonu

Prezentujemy całkowicie stalową naczepę, o wzmocnionej konstrukcji. Jej nadwozie powstało ze stali Hardox 450, o bardzo dużej wytrzymałości. Pojazd przewidziany jest do bardziej wymagających zastosowań, a więc do przewożenia na przykład kamienia łamanego, tłucznia czy żwiru różnej granulacji, oraz mas bitumicznych. Naczepę wyposażono w układ automatycznego opuszczania poduszek pneumatycznych przy rozładunku.

Nissan Atleon
Większości z nas Nissan nie kojarzy się z ciężarówkami. A przecież produkuje auta użytkowe. Oto przykład – model Atleon. Przedstawiamy pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 5,6 tony, na którym znalazła się zabudowa specjalna do obsługi przewoźnych toalet.

Startuje sezon trakerskich imprez
Trakerskie Spotkanie w Krakowie daje sygnał do rozpoczęcia krajowego sezonu spotkań właścicieli, kierowców i miłośników ciężarówek. W minionym wieku, co dla niektórych stanowi już zamierzchłą przeszłość, impreza była jednodniowa. Teraz urosła do trwającego dwa dni, nie tylko szoferskiego, święta. Najbarwniejszym akcentem spotkań jest konwój ciężarówek. Mieniący się wszystkimi kolorami tęczy, wijący się niczym ogon krakowskiego smoka, przemierza ulice donośnie oznajmiając swoją obecność. Wychuchane auta zmierzają na piknikowy plac. Dawniej był nim parking pod Parkiem Wodnym, a od kilku lat samochody okupują teren przy Muzeum Lotnictwa.


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL