System Bieżnikowania Pirelli

System Bieżnikowania Pirelli
Taka sama jakość w całym cyklu eksploatacji opony - ta idea przyświeca Systemowi Bieżnikowania Pirelli, dostępnego w nowych produktach Serii R:01, H88, G88 i TS:01. System ten został zaprojektowany tak, aby podkreślić wysoką jakość szkieletu opony i pokazać charakterystyczne trzy elementy: projekt opony i cechy produkcyjne, nowe możliwości gumy Novateck, oraz sieć starannie dobranych serwisów bieżnikowania.

Jakość karkasów - Pirelli kładzie nacisk na wartość bieżnikowanego karkasu, zaczynając od etapu projektu, a kończąc na starannie dobranych materiałach wykorzystanych do produkcji opony. Faza projektowania jest bardzo ważnym momentem w całym procesie powstawania opony. Już na tym etapie przyjęte założenia mają znaczny wpływ na cały cykl życia produktu.

Bieżniki Novateck - System Bieżnikowania Pirelli wykorzystuje nowe bieżniki Novateck, które zostały zastosowane we wszystkich nowych oponach Pirelli. Pasy te powielają oryginalne wzory zachowując współdziałanie pomiędzy wzorem i szkieletem opony nawet po bieżnikowaniu. Opona nadal zachowuje swoje wartości, osiągi i jakość porównywalną z nową oponą.

Siec Partnerów - firma Pirelli wytypowała i wybrała serwisy bieżnikujęce opony, które otrzymały certyfikat jakości Pirelli. Wyselekcjonowane serwisy gwarantują jakość nowej opony nawet po kolejnych bieżnikowniach. Pozwala to na zachowanie porównywalnych osiągów opon bieżnikowanych z nowymi. Pirelli wybrało już około 10 serwisów we Włoszech, 8 w Turcji, a serwisy w Niemczech i Hiszpanii są nadal w trakcie weryfikacji.

System Bieżnikowania Pirelli podkreśla jakość karkasu i wysokość nakładów finansowych zainwestowanych w nową oponę, w celu zredukowania kosztów przebiegu oraz całkowitego kosztu użytkowania jak również redukcję negatywnego wpływu na środowisko.


źródło: Pirelli PolskaNowa seria Pirelli dla ciężarówek - czytaj więcej

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL