Na Osi 6 czerwca

Na Osi 6 czerwca


A
utorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

Scania P 340 wywrotka z żurawiem
Prezentowany samochód potrafi sam się załadować i rozładować. Skrzynia samowyładowcza umożliwia transport materiałów sypkich, które wysypie dokładnie tam, gdzie będą potrzebne. Jednak konstrukcja auta sprawia, że jest ono bardziej uniwersalne. Może być traktowane jako pojazd skrzyniowy, a dzięki żurawiowi hydraulicznemu łatwo podjąć i rozładować także ładunki paletyzowane.

Zwiedzamy fabrykę Wielton
Automatyzacja i robotyzacja tych zakładów przybrała formę ciągłego procesu. Sterowane numerycznie obrabiarki i roboty przemysłowe według ustalonego algorytmu przemieszczają materiał z magazynu na stanowiska obróbcze, gdzie z kształtowników i blach powstają części składowe konstrukcji. W ubiegłym roku rozpoczęła pracę jedna z najnowocześniejszych w Europie lakiernia. Najnowszą i pewnie nie ostatnią inwestycją jest gigantyczna prasa hydrauliczna.

Migawki z targów Autostrada Polska 2009
Pomimo docierających z każdej strony alarmujących doniesień o kryzysie, na kieleckich targach „Autostrada Polska 2009” liczba wystawców nie zmalała, podobnie jak zajęty przez nich obszar wystawowy. Jednak wynikało to z rozszerzenia formuły imprezy o kolejną, czwartą ekspozycję. Tak więc obok targów budownictwa drogowego prezentowano maszyny budowlane i infrastrukturę drogową, a nowością była wystawa związana z infrastrukturą lotnisk. Wśród tej różnorodności nie zabrakło tego, co nas najbardziej interesuje, czyli pojazdów użytkowych. Ale z wielkiej siódemki ciężarówek tylko Iveco i Renault wystąpiły w pełnej okazałości, na dużych firmowych stanowiskach.

Volvo White prosto z Ameryki
Sprowadzony z USA ciągnik zbudowany jest według tradycyjnego, amerykańskiego wzorca. Kanciasta sylwetka z olbrzymim, chromowanym grillem chłodnicy, sterczące po obu stronach kominy układu wydechowego, duża kabina sypialna i trzy osiowe podwozie stanowią zestaw cech obowiązkowych ciężarówki śmigającej po high way'ach. Oczywiście charakterystyczny dla ciężarówek zza oceanu jest także nos, kryjący wysunięty przed kabinę silnik.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL