PACCAR na azjatyckim rynku

PACCAR na azjatyckim rynku
Podczas tegorocznej wystawy Bus World Asia w Szanghaju, firma DAF została uhonorowana tytułem Najlepszy Producent Silników 2009 Roku, za niezawodność, trwałość oraz niskie zużycie paliwa w silnikach PACCAR PR o pojemności 9.2 l oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 l. Silniki te dostępne już są także w Azji w wersji Euro 4.

Bus World Asia to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw autobusów miejskich i dalekobieżnych na świecie. W zeszłym roku firma DAF otrzymała tytuły Najlepszego Producenta Silników Autobusowych oraz Najlepszego Producenta Silników dla Autokarów. W tym roku oba tytuły połączono, tworząc kategorię Najlepszy Producent Silników Roku. Jury składało się z 25 członków: przedstawicieli organizatorów oraz dziennikarzy chińskich i zagranicznych.

- Od roku 2001 DAF dostarcza silniki wiodącym chińskim producentom autobusów - firmom Zhongtong oraz Higer. W czasie trwania wystawy Bus World Asia 2009 zawarliśmy porozumienie z firmą Youngman na dostawę 400 silników PACCAR PR i MX w okresie nadchodzących dwóch lat. Firma Youngman jest liderem chińskiego rynku autobusowo-autokarowego w najwyższym segmencie produkcji - poinformował Marcel de Vries, dyrektor działu komponentów DAF, odpowiedzialny za sprzedaż silników oraz osi producentom autobusów i autokarów na całym świecie.

Do niedawna DAF dostarczał w Azji dla autobusów i autokarów jedynie wersje Euro 3 silnika PACCAR PR o pojemności 9.2 litrów oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 litrów. W październiku w chińskich miastach wejdą w życie zaostrzone przepisy dotyczące emisji spalin, zwiększając popyt na silniki, które są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Z tego powodu DAF zaprezentował podczas wystawy wersje Euro 4 silników PACCAR, wykorzystujących technologię DAF SCR.źródło: DAF TrucksWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL