Na Osi 13 czerwca

Na Osi 13 czerwca


A
utorzy popularnego programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.: 

Samochód pożarniczy zza oceanu
Marka Pierce specjalizuje się w budowie pojazdów ratowniczych. Prezentowany pojazd kosztował pół miliona dolarów, ale teraz wart jest dużo więcej, bo strażacy dołożyli do niego całe wyposażenie. Każda wolna przestrzeń zagospodarowana została co do milimetra. Schowki mieszczą nie tylko podręczne narzędzia codziennego, ratowniczego użytku, ale też zapasowe butle tlenowe i gaśnice. Ciekawostką są różnej wielkości podnośniki na sprężone powietrze. Największy z nich jest zdolny unieść ciężarówkę.

Czyste AdBlue pomaga dbać o środowisko
O tym, jak ważna jest jakość paliwa wie każdy kierowca. Czy jakość preparatu Ad Blue, niemal powszechnie stosowanego w nowych autach ciężarowych, ma równie wielkie znaczenie? Wygląda na to, że tak, bo wprowadzona niedawno norma ISO ściśle opisuje nie tylko parametry techniczne tego roztworu mocznika. Według tych niezwykle rygorystycznych wymagań preparat jest konfekcjonowany w Polsce przez firmę GreenChem.

Migawki z targów "Sound of tuning" w Lublinie
Było coś dla ucha i dla oka. Słuch atakowany był z każdej strony milionem dźwięków, a oczy syciły się autami, ekranami, felgami i tysiącem jeszcze innych bajerów. Czasem zamiast tych pięknych, ale przecież martwych przedmiotów, mogły podziwiać urodziwe hostessy. Samochodów, tych o dużym rozmiarze, było kilka zarówno w hali, jak i na placu wokół niej. Ta impreza w gronie ciężarowców nie jest jednak zbytnio popularna.

Jak było na poprzednim zlocie "Master Truck"
Zeszłoroczny, czwarty międzynarodowy zlot ciężarowych pojazdów tuningowanych Master Truck był wielkim wydarzeniem w branży motoryzacyjnej. Przyjechało nań ponad 150 nietuzinkowych ciężarówek z całej Polski a także z Czech, Niemiec, Szwecji oraz Danii, a ku uciesze głównego sponsora, pojawiło się na nim również kilkadziesiąt podrasowanych DAF'ów. Do Opola przyjechał także szwedzki król tuningu ciężarowego – Svempa Bergendahl wraz ze swoją ekipą, i zaprezentował jedyną w świecie Scanię T kabriolet oraz pokazywanego już na zlocie Longlinera Blue Griffin.


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL