Actros - Ciężarówką roku w Polsce

Actros - Ciężarówką roku w Polsce
W dniu 17 czerwca 2009 r. w fabryce Mercedes-Benz w Woerth w Niemczech, gdzie odbywa się produkcja modelu Mercedes-Benz Actros, miało miejsce uroczyste wręczenie medalu i dyplomu. Mercedes-Benz Actros otrzymał tytuł Ciężarówka Roku 2009 w plebiscycie miesięcznika transportu drogowego Polski Traker oraz słuchaczy Radia Truck. Jest to jedyny w Polsce plebiscyt o otwartym charakterze, w którym jury stanowią znawcy i miłośnicy cieżarówek, czyli czytelnicy Polskiego Trakera - właściciele firm spedycyjnych, kierowcy, mechanicy, i miłośnicy ciężkich pojazdów.

Z rąk redaktora naczelnego Polskiego Trakera, Aleksandra Głusia,  oraz wydawcy magazynu, Bogusławy Zimmer, zaszczytny tytuł odebrał Hubertus Troska, dyrektor Mercedes-Benz Trucks na Europę i Amerykę Łacińską oraz Yaris Pürsün, dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Woerth.  - Wyróżnienie dla nowego Actrosa nie było zaskoczeniem, gdyż jest to dojrzały i dopracowany produkt, a dzięki zeszłorocznej promocji wiele osób mogło zapoznać się z tym nowym ulepszonym pojazdem - powiedział Aleksander Głuś, redaktor naczelny miesięcznika.
 
Hubertus Troska podkreślił, iż ta nagroda jest dla Daimler AG niezwykle cenna, gdyż przyznana została przez ostatecznych użytkowników ciężarówek i potwierdza ugruntowaną pozycję tego flagowego ciężkiego modelu Mercedes-Benz w Polsce i na świecie. Dodał, że polski rynek jest dla koncernu coraz ważniejszy.

W ub. roku Mercedes-Benz Actros został zaprezentowany w nowej, udoskonalonej wersji. Uczestnicy plebiscytu mogli oddawać swój głos na modele powyżej 6 ton DMC, produkowane i oferowane w Polsce w 2008 roku. Tak więc kandydatów było kilkudziesięciu, ale ponad jedna trzecia głosów  z 850 oddanych padła właśnie na nowego Actrosa.źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL