Więcej Volvo w Szanghaju

Więcej Volvo w Szanghaju
Volvo Buses wspólnie z przedstawicielstwem Sunwin Bus podpisało z firmą Bashi Group z Szanghaju ramową umowę na dostawę 1500 autobusów. Wartość kontraktu wynosi 1.3 mld SEK, dostawy autobusów potrwają do otwarcia przyszłorocznej wystawy Word Expo w Szanghaju.

Miasto Szanghaj inwestuje obecnie w modernizację i zwiększenie efektywności transportu publicznego. Inwestycje potrwają do otwarcia wystawy Word Expo, które odbędzie się 1 maja 2010 roku.

Umowa opiewa na 1500 autobusów, z czego prawie połowa to autobusy Volvo B7RLE i Volvo B6R, a pozostała część to pojazdy z logo Sunwin. Sunwin dostarczy autobusy zasilane silnikami Diesla, autobusy hybrydowe oraz autobusy elektryczne, ładowane w nocy oraz podczas postojów na przystankach autobusowych.

- Cieszymy się, iż nasi klienci z Szanghaju są zadowoleni z jakości autobusów Volvo oraz Sunwin i wracają do nas z nowymi zamówieniami. Mamy również nadzieje na kolejne zamówienia, będące wynikiem planów rozwojowych Szanghaju. Komponenty do podwozi autobusów Volvo będą przygotowywane w naszej fabryce w Borås i wysyłane do fabryki w Szanghaju. Tutaj podwozia będą montowane oraz zabudowywane. W tej samej fabryce produkowane są autobusy Sunwin - mówi Lars Blom, dyrektor Volvo Buses w Chinach.


źródło:
Volvo Buses

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL