Zgłoś dłużnika

Zgłoś dłużnika
Stale pogarszająca się sytuacja przedsiębiorców działających w branży TSL wymaga z ich strony podejmowania zdecydowanych działań i sięgania po coraz lepsze narzędzia optymalizujące działalność. Szansą na poprawę sytuacji finansowej dla wielu graczy rynkowych mogą być szeroko dostępne giełdy transportowe, jednak tylko pod warunkiem ustanowienia właściwych mechanizmów bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwa z branży transportowo-spedycyjnej stają obecnie przed prawdziwym sprawdzianem efektywności działania. Koszty prowadzenia działalności transportowej są coraz większe, a  dotychczasowi partnerzy handlowi ograniczają zlecenia lub, w wielu przypadkach, stają się niewypłacalni. Szybkie pozyskiwanie wiarygodnej informacji i wyszukiwanie nowych zleceń stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Przetrwanie stało się trudne w szczególności dla małych przedsiębiorstw, dysponujących flotą od 1 do 10 samochodów – stanowią one aż 90% całej branży, która produkuje aż 11 proc.PKB.
Korzystanie z giełd transportowych to najszybszy sposób na pozyskiwanie nowych klientów, jednakże ryzyko zawierania kontraktów tą drogą w wielu przypadkach jest nadal wysokie.

Aby zminimalizować to ryzyko spółka Logintrans - operator największej polskiej giełdy ładunkowej TRANS systematycznie wprowadza rozwiązania, które mają zapewnić jej użytkownikom bezpieczeństwo i pewność kontraktów.  Jednym z takich narzędzi jest Pakiet Bezpieczna Firma, w ramach którego znajduje się: system ocen i komentarzy użytkowników, indeks wiarygodności firm TransRisk oraz lista dłużników połączona z giełdą wierzytelności.

Giełda pomaga nie tylko w pozyskaniu nowych klientów – od momentu zawarcia kontraktu aż po jego realizację każda firma transportowa korzystająca z systemu Trans może liczyć na pomoc operatora. Giełda TRANS oferuje użytkownikom dostęp do Systemu "Zgłoś dłużnika", który już od chwili powstania stał się efektywnym narzędziem radzenia sobie z dłużnikami. Napiętnowanie, polegające na publikacji danych firmy na specjalnej liście dłużników będącej zarazem giełdą wierzytelności transportowych okazało się już wielokrotnie wystarczającą motywacją do spłaty długu.

- W przeciągu niespełna dwóch tygodni odzyskaliśmy należności, o które upominaliśmy się przez ponad miesiąc. Sposób poinformowania o zadłużeniu jest prosty i czytelny dla naszego dłużnika - zaznacza Andrzej Malkowski z firmy Transport & Spedycja Klimek.

W nieprzewidywalnych, kryzysowych czasach Europejska Giełda Transportowa TRANS wypracowuje rozwiązania na miarę wyzwań stojących przed całą branżą przewozową. Elastyczność i trafność mechanizmów rozwiązywania sytuacji konfliktowych daje ich użytkownikom pewność obrotu gospodarczego, która w obecnych warunkach jest wartością na wagę złota.źródło: Logintrans Sp. z o.o.


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL