Na Osi 4 lipca

Na Osi 4 lipca


W
najbliższą sobotę zobaczycie kolejny premierowy odcinek programu Na Osi, w krórym m.in.:
MAN Matrix
Zwykle pokazujemy albo ciągnik, albo naczepę, albo samochód skrzyniowy
i opisujemy parametry techniczne tych pojazdów. Tym razem będzie inaczej – nasze kamery skierowaliśmy na zestaw, bo cały wart jest uwagi. MAN'a z naczepą chłodniczą ozdobiono motywami z filmu „Matrix”, toteż nie będzie szczegółów technicznych, a za to powiemy o wrażeniach estetycznych.

Co Scania zrobiła w Tomaszowie
Kilka tygodni temu, w Tomaszowie właśnie, rozpoczął działanie nowy, markowy serwis samochodów znanego szwedzkiego producenta. Dzięki wszechstronnemu wyposażeniu, obejmującemu także bogaty zestaw przyrządów specjalnych, można tam nie tylko wykonywać bieżącą obsługę pojazdów, ale i prowadzić najbardziej złożone naprawy z powypadkowymi włącznie.

Vanellus atakuje ciężarówki

Znany producent środków smarnych, marka BP, wprowadza nową segmentację swoich produktów przeznaczonych do pojazdów użytkowych. Wśród nich prym wiedzie olej Vanellus, który teraz jest jeszcze lepiej dostosowany do nowoczesnych silników, spełniających normy Euro 4 i Euro 5.

Mistrz olimpijski

Tę Olimpiadę rozgrywa się co roku, a od kilku już lat areną zmagań jej finalistów jest warszawska siedziba Mercedesa. Tegoroczna, jubileuszowa X Olimpiada Techniki Samochodowej umożliwiła kolejnym kilku tysiącom uczniów szkół o profilu samochodowym zmierzenie się ze sobą w szlachetnej rywalizacji. Mistrzem okazał się Piotr Kapica z Zespołu Szkół Techniki Rolniczejw Piotrowicach.

W Bydgoszczy otwarto tegoroczny sezon imprez trakerskich
Przywykliśmy do tego, że pierwszą trakerską imprezą sezonu jest krakowskie Trakerskie Spotkanie. W tym roku Bydgoszcz spłatała Krakowowi figla i IV Truck & Bus Show otworzyła kalendarz szoferskich imprez roku 2009. Przybyło prawie 30 ciężarówek, wśród których dostrzegliśmy kilka perełek. Mimo pewnej wpadki organizatorów i mało przychylnej aury, uczestnicy imprezy ocenili ją dość dobrze.


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL