Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie funkcjonuje od 15 lat. W ciągu ostatnich 2 lat szkolenia z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów ukończyło 2000 osób. Mogą w nich  uczestniczyć pracownicy warsztatów wszystkich sieci, przedstawiciele szkół technicznych oraz wielbiciele motoryzacji.

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie rozpoczęło swoją działalność w  1996 r. We wrześniu 2009 r. wraz z otwarciem nowej siedziby spółki Robert Bosch zostało przeniesione do budynku przy ulicy Jutrzenki 105. Zakres szkoleń obejmuje: silniki benzynowe i  Diesla oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. W trakcie opracowywania są nowe tematy: diagnostyka automatycznych skrzyń biegów i diagnostyka geometrii pojazdów.

Pomieszczenia centrum zajmują dwie sale wykładowe do zajęć teoretycznych oraz dwie bardzo dobrze wyposażone hale do ćwiczeń praktycznych, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi firmy Bosch. Korzystając z nabytej w części teoretycznej wiedzy, a także z dostępnych urządzeń diagnostycznych, w części praktycznej kursanci mają za zadanie zlokalizować usterkę, zadaną wcześniej przez szkoleniowca w silniku lub samochodzie szkoleniowym. Warsztat szkoleniowy, w którym odbywa się część praktyczna, wyposażony jest w całą gamę urządzeń diagnostycznych firmy Bosch, w tym testery KTS, diagnoskopy FSA, urządzenia do obsługi klimatyzacji ACS, testery wtryskiwaczy EPS i urządzenia do ustawiania geometrii FWA. Podczas zajęć s wykorzystywane są zarówno samochody, jak i sześć silników szkoleniowych: dwa benzynowe i cztery Diesla. Jeden z silników benzynowych wyposażony jest w układ pośredniego, a drugi w układ bezpośredniego wtrysku benzyny. Cztery silniki Diesla demonstrują cztery różne systemy: układ z pompą rozdzielaczową VE EDC, układ z pompą VP44, pompowtryskiwacze oraz układ common rail.

Główną grupą docelową  są pracownicy warsztatów niezrzeszonych, jak i warsztatów zrzeszonych w sieci Bosch Service i Auto Crew. Coraz częściej uczestniczą w nich  przedstawiciele technicznych szkół średnich i wyższych, czy też pasjonaci techniki motoryzacyjnej. W latach 2009-2011 przy wsparciu ze strony Europejskiego Funduszu Społecznego centrum realizowało projekt pod nazwą Sieć warsztatów samochodowych Bosch Service - program rozwoju pracowników. Więcej na: www.szkoleniabosch.pl

Źródło: Bosch

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL