Komisarz UE w Scania Polska

Komisarz UE w Scania Polska
Vladimir ©pidla, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równości szans odwiedził uczestników szkolenia Szkoła Jazdy Scania - Podniesienie Kwalifikacji Kierowców Samochodów Ciężarowych współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Celem wizyty komisarza było zapoznanie się z programem szkoleń kierowców prowadzonych w Scania Polska. W ramach projektu współfinansowanego przez EU, od lutego 2009 zostało przeszkolonych 700 kierowców. W całym programie zostanie przeszkolonych 1500 kierowców w ciągu 12 miesięcy.
Wysokość dofinansowania szkolenia jest uzależniona od wielkości firmy i dla małych przedsiębiorstw wynosi 80 proc., pozostałą część pokrywa uczestnik szkolenia.

- Z naszego doświadczenia wynika, że po szkoleniu kierowca jest w stanie obniżyć zużycie paliwa o ok. 10 proc., a co za tym idzie, znacznie ograniczyć emisję CO2 do środowiska. Podczas szkoleń nasi instruktorzy duży nacisk kładą na bezpieczeństwo jazdy, uczymy jak optymalnie wykorzystać systemy bezpieczeństwa montowane w naszych pojazdach - powiedział Leszek Czapski, dyrektor ds. szkoleń w Scania Polska.
źródło: Scania Polska


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL