Na Osi 18 lipca

Na Osi 18 lipca


A
utorzy popularnego programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

Scania P 280 EEV
Do niedawna klasa wagowa 18 ton, nie była w Polsce mocną stroną Scanii. Jednak rosnący popyt na mniejsze samochody, spowodował, że w ofercie Scanii można znaleźć ciekawe propozycje. Korzystając z okazji, testowaliśmy na naszych drogach Scanię z zabudową kontenerową. Pojazd został zbudowany z myślą o pracy na krótkich dystansach. Na dwuosiowym podwoziu Scanii P, zamontowano kontener niemieckiej firmy Spier oraz szwedzką windę Zepro. Całość robi bardzo dobre wrażenie.

Naczepa samowyładowcza Mega
Prezentowana naczepa wywrotka z aluminiową skrzynią ładunkową jest jednym z najczęściej wybieranych produktów firmy MEGA. Zaledwie 6600 kg masy własnej jest znakomitym rezultatem, który przekłada się na prawie 29 ton ładowności. Doceni to każdy przewoźnik, który chce wozić dużo, za małe pieniądze. Ramę wykonano ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Przed malowaniem została dwukrotnie wyśrutowana i odtłuszczona. Potem pokryto ją lakierami epoksydowymi, odpornymi na ścieranie. Płyta z 2 calowym sworzniem królewskim i nogi podporowe pochodzą od lidera w branży: niemieckiej firmy JOST. W naczepie zamontowano osie SAF- Intradrum wyposażone w hamulce bębnowe. Są one trwalsze od tarczowych gdy naczepa pracuje w kurzu i pyle.

Ford pick-up pomoc drogowa
Firma „Sztyrlic” z Lublina jest w Polsce jednym z pierwszych posiadaczy pick-up'a Ford F450 w najmocniejszej wersji. Auto ma zabudowę zamieniającą go w pojazd pomocy drogowej. Taką jego wersję przygotowała amerykańska firma Lynch z Chicago. Wyposażenie obejmuje między innymi wysuwany dźwig z dwiema wciągarkami o uciągu 7 ton każda. Pod maską auta znalazł się blisko 6,5 litrowy diesel, którego 8 cylindrów w układzie V stawia do dyspozycji kierującego 350 koni mechanicznych mocy maksymalnej.

Zlot amerykańskich aut w Oleśnie
Duże i małe, stare i nowe, podrasowane i fabryczne – wszystkie typy aut zgromadził 6 Zlot Pojazdów Amerykańskich, który odbył się w Starym Oleśnie na opolszczyźnie. Kolorowy i głośny korowód przejechał najpierw ulicami miasta, a potem udano na jego obrzeża, do jednego z licznych ośrodków wypoczynkowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL