Na Osi 12 września

Na Osi 12 września


Z
apraszamy na kolejny premierowy odcinek programu Na Osi, w któym m.in.:

Scania R560 V8
Dla wielu kierowców, to prawie filozofia życia: moc charakterystyczny dźwięk - oto nieodłączne elementy legendy silnika Scania V8. Znane na całym świecie logo, umieszczane na kurtkach, czapkach i gadżetach jest znakiem rozpoznawczym jednego z najbardziej udanych projektów inżyniersko-marketingowych. Scania z tak mocnym silnikiem doskonale nadaje się do jazdy po górach. Kierowcy użytkujący wozy z gryfem na masce i 8 cylindrami pod maską, doceniają wszystkie ich walory na słynnych podjazdach w okolicach Kassel w Niemczech czy też w trakcie wspinania się na przełęcz Brenner w drodze do Włoch. Auto nie zwalnia ponad miarę i nie męczy kierowcy obawą o nadmierne obciążenie silnika.

Firma Auto Kontener
Wszyscy chyba dobrze wiedzą o tym, że w Polsce jest kilku producentów budujących całkiem udane naczepy z różnych typów: skrzyniowe, podkontenerowe czy wywrotki. Ale jest też taka firma, która od ponad 20 lat specjalizuje się w pojazdach nietypowych, a mówiąc dokładniej w specjalnych zabudowach na samochody i naczepy. Przedsiębiorstwo "Auto Kontener" mieści się w Kętach koło Oświęcimia. Powstają tu wyjątkowe pojazdy, spełniające najbardziej wyszukane wymagania ich użytkowników. 
 
Nowa generacja opon Goodyear
Dziś, w dobie coraz droższego paliwa, wyższych podatków, rosnących kosztów prowadzenia działalności każdy sposób mogący wpłynąć na redukcję wydatków wart jest zastosowania. Okazuje się, że tak z pozoru prozaiczna rzecz, jak opona, także może przyczynić się do oszczędności. I to wcale niemałych.

Truckstar Festival
Nie trzeba czytać magazynu Truckstar, aby wiedzieć, że odbywa się zlot w Assen. Wystarczy znaleźć się w pobliżu, a poinformują nas o tym tłumy fanów ciężarówek koczujących przy drogach dojazdowych do toru wyścigowego w centralnej Holandii. Pojazdy zjeżdżają się już w piątek, a ich właściciele dokładają starań, aby prezentowały się jak najlepiej. W  tym roku wśród około 2 tysięcy najpiękniejszych pojazdów z całej Europy nie zabrakło przedstawicieli Belgii, Danii, Szwajcarii, a nawet Irlandii. Ekipa „Na Osi” tradycyjnie już zgłosiła do udziału w holenderskim zlocie najpiękniejsze auto z Polski, czyli zdobywcę tegorocznego tytułu Master Truck of Poland - DAF'a Hellboy z  kościerzyńskiej firmy Repiński.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL