Policja skontroluje kierowców

Policja skontroluje kierowców
ImageObecnie już nie tylko inspektorzy ITD kontrolują przewoźników na trasie. Policja zaopatrzyła się w 200 mobilnych stanowisk do kontroli czasu pracy kierowców. Policja wybrała program Tachospeed, dzięki któremu kontrolowana jest zgodność norm prowadzenia, przerw i odpoczynków zawartych w Rozporządzeniu 561/2006 oraz w Umowie Europejskiej AETR.


- Stwierdzono, iż program Tachospeed nie popełnia żadnych błędów przy analizie czasu pracy, w szczególności, jeśli chodzi o analizę poprawności odpoczynków tygodniowych, z czym pozostałe narzędzia mają najwięcej problemów - powiedział Dariusz Wata, specjalista Labolatorium Ekspertyz Tachograficznych TACHOLAB. Z tego samego względu również pozostałe uprawnione służby zdecydowały się na użytkowanie programu Tachospeed, którego prodycentem jest firma Infolab.

Do kontroli na trasie uprawnieni są również funkcjonariusze Izby Celnej, Straży Granicznej. W sumie daje to liczbę około 800 funkcjonariuszy uprawnionych do przeprowadzania kontroli na trasie.źródło: TACHOLAB

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL