Na Osi 22 sierpnia

Na Osi 22 sierpnia


A
utorzy popularnego programu zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

Wielton Tippers Show
Po raz pierwszy w Polsce zorganizowano prawdziwy wywrotkowy show. Gospodarzem tej imprezy był wieluński Wielton, który w ten włanie sposób postanowił przedstawić swoje nowości. Na przygotowanych do jazd próbnych samochodach niemal wszystkich wiodących marek, znalazły się różne modele skrzyń samowyładowczych. Najpowszechniej reprezentowane były zabudowy typu half- pipe tylnozsypowe, o pojemnościach od 16,5 do 19 m3. Ale była także skrzynia trójstronna, mogąca zmieścić 14 metrów sześciennych ładunku. Auta, załadowane w dopuszczalnych granicach, testowane były na terenie żwirowni niedaleko Wielunia. Jeździli nimi zaproszeni przez producenta liczni goście imprezy.

Ford Transit

Ten samochód stworzony został do zwykłej, codziennej harówki. Tym, którzy kiedykolwiek zetknęli się z tym modelem Forda, auto jawi się jako wzór ergonomii i przemyœlanej ewolucji konstrukcji. Transit Anno Domini 2009 zapisze się w historii motoryzacji jako najsilniejszy samochód dostawczy na rynku, a jego obecny wygląd jest efektem modernizacji poprzedniej wersji, która debiutowała w roku 2000. Po 6 latach zmieniono przód nadwozia, gruntownie przebudowano wnętrze i powiększono paletę modeli. W uznaniu zmian, Forda Transita uhonorowano tytułem „Samochód Dostawczy roku 2007”

V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck”
W tym roku miłośnicy wielkich, tuningowanych ciężarówek spotkali się w Opolu, na zlocie „Master Truck” po raz piąty. Imprezę - zorganizowaną przez program "Na osi", Politechnikę Opolską, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i zarządzający miastem bez granic Urząd Miasta Opola – patronatem objęła macierzysta stacja audycji "Na osi”, czyli TVN Turbo. O jubileuszu pamiętała Bogusia Zimmer, która matkuje krakowskiemu "Trakerskiemu Spotkaniu" już od 16 lat. W imieniu szoferskiej braci wręczyła więc dwójce najważniejszych dla "Master Trucka" osób: Oli Donocik i Andrzejowi Wachowskiemu pamiątkowy puchar i plakietkę. Tegoroczny zlot zgromadził około stu pięćdziesięciu pojazdów. Wśród nich nie zabrakło aut klasy mistrzowskiej. Ale poza samochodami widzom zaproponowano wiele różnych, czasami wręcz mrożących krew w żyłach pokazów.


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL