Volvo FH16 dla polskiego klienta

Volvo FH16 dla polskiego klienta

Image

 

Volvo FH16 o mocy 700 KM to najmocniejszy na świecie samochód ciężarowy produkowany seryjnie. Został on zbudowany do realizacji najbardziej wymagających zadań transportowych i oferuje wyjątkową kombinację doskonałych osiągów i wysokiej ekonomiki paliwowej. W sierpniu, w niespełna dwa miesiące od czasu, kiedy miała miejsce pierwsza dostawa tego modelu, jego kolejny egzemplarz trafił do pierwszego klienta na rynku polskim - firmy Int. Transport Jens Chr. Siig z Barlinka.


Nowy ciągnik siodłowy Volvo FH16 700, w wersji 8x4 Tridem, będzie eksploatowany w transporcie ładunków ponadnormatywnych. Nabywca pojazdu – funkcjonująca na rynku polskim od 1990 roku firma Int. Transport Jens Chr. Siig - posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie międzynarodowym, w tym w specjalistycznym transporcie ładunków ponadgabarytowych.  Jednym z obszarów działalności Pana Jensa Chr. Siiga jest bowiem produkcja elementów elektrowni wiatrowych dużych mocy, a także montaż tych elektrowni na terenie całej Europy.

- Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na wybór nowego Volvo FH16 700 jest fakt, iż jest to pierwszy seryjnie produkowany pojazd wyposażony w tak mocny silnik i jednocześnie spełniający normę emisji spalin EURO5 - powiedział Jens Chr. Siig, właściciel firmy Int. Transport Jens Chr. Siig, pierwszy nabywca pojazdu na rynku polskim.

Ciągnik będzie eksploatowany w zestawie z wyposażoną w 11 niezależnie skrętnych osi specjalistyczną naczepą, przystosowaną do przewozu elementów o długości do 40 metrów. Dopuszczalna masa całkowita zestawu to aż 170 ton.

Nowe Volvo FH16 posłuży głównie do transportu elementów elektrowni wiatrowych i generatorów, a moc 700 KM i potężny moment obrotowy 3150 Nm to parametry, z których zrobiony tu zostanie właściwy użytek.  - W naszej działalności regularnie zajmujemy się transportem ładunków ponadgabarytowych po całej Europie, co w naszym przypadku oznacza konieczność dysponowania pojazdem o odpowiednio dużej mocy i dopuszczalnej masie całkowitej zestawu minimum 130 ton - dodaje Jens Chr. Siig.

Pojazd wszedł do eksploatacji pod koniec sierpnia, udając się do Danii, gdzie na początek września zaplanowany został jego pierwszy załadunek.Specyfikacja ciągnika:
Typ silnika: D16G700 Euro5
Maksymalna moc silnika: 700 KM (515 kW) przy 1550-1800 obr/min 
Maksymalna prędkość obrotowa: 2000 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 3150 Nm  przy 1000-1550 obr/min
Pojemność skokowa: 16.1 dm3
Stopień sprężania: 16.8:1
Skrzynia biegów: I-Shift ATO3112D
Hamulce dodatkowe: VEB+ oraz zwalniacz hydrauliczny o łącznej mocy hamowania 865kW (1176KM)
Moc hamulca silnikowego (VEB+): 425 kW przy 2200 obr/min
Masa silnika: ok.1325 kg
Rozstaw osi:
3700 mm.źródło:
Volvo Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL