Trzytysięczna Scania w Polsce

Trzytysięczna Scania w Polsce
ImageW dniu 3 września 2009 w Koninie miało miejsce przekazanie dwóch autobusów, w tym 3-tysięcznego wyprodukowanego w Scania Production Słupsk dla MZK Konin. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Konina z prezydentem Kazimierzem Pałaszem, dyrekcja MZK i Scania.

Dostarczone autobusy to Scania OmniCity o długości 12m, wyposażone w 9 litrowy silnik o mocy 280 KM i momencie 1400 Nm przy 1000 -1300 obr/min,  spełniający normy Euro5/EEV z wykorzystaniem techniki EGR (bez konieczności stosowania AdBlue). W autobusach zostały zamontowane automaty do sprzedaży biletów, pierwsze takie urządzenia w MZK Konin.

Autobusy Scania są produkowane w Słupsku od 1994 r. Obecnie w fabryce jest zatrudnionych 735 pracowników, a zdolności produkcyjne wynoszą 3,5 autobusu na dzień. Blisko 95% produkcji jest przeznaczone na eksport.

- Autobusy Scania w Koninie są eksploatowane od 1991 r., wtedy po raz pierwszy sprowadziliśmy ze Szwecji autobusy używane. W 1996 r. kupiliśmy 10 najnowocześniejszych autobusów Scania Maxi 113. Są one wszystkie w bardzo dobrym stanie technicznym i eksploatujemy je do dziś, ku zadowoleniu pasażerów. Od 3 lat kupujemy 2-3 autobusy Scania rocznie i obecnie nasz flota liczy 17 pojazdów. Charakteryzują się one najwyższym poziomem technicznym i są przyjazne przede wszystkim dla pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne - powiedział Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.


źródło:
Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL