Volvo z żurawiem

Volvo z żurawiem
ImageVolvo FH to pojazd przystosowany do różnorodnych zadań transportowych. Oprócz przewozów długodystansowych, gdzie FH są spotykane najczęsciej, wykorzystuje się je także do nietypowych zadań związanych na przykład z budownictwem drogowym.

Firma NMS Civil Engineering Ltd.z Wiekiej Brytanii, specjalizująca się w pracach przy budowie autostrad w okolicy Northwest, dokupiła niedawno do swojej floty sześciu pojazdów ciągnik siodłowy Volvo FH o mocy 480 KM. Trzyosiowy samochód został wyposażony w 14-biegową skrzynię przekładniową, która sprawia, że pojazd doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Za sypialną kabiną zamontowano żuraw marki Palfinger PK42502c o wysiegu 12 m i maksymalnym udźwigu 3 t. Samochód będzie wykorzystywany przy montażu barier bezpieczeństwa wzdłóż autostrady.

Volvo FH zostało również wyposażone w zintegrowany system kontroli stabilnosci (ISC), który wskazuje procent wykorzystania mocy i monitoruje przeciążenia pojazdu. Oznacza to, że zamontowany system nigdy nie pozwoli na podniesienie niebezpiecznego zbyt ciężkiego ładunku, który może zagrozić stabilności zestawu.


(MB)

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL