Mercedes Unimog U400 w rajdzie Maroko Challenge

Mercedes Unimog U400 w  rajdzie Maroko Challenge

unimog2_-_600

Pierwszym krokiem w całorocznych przygotowaniach do rajdu Dakar 2013 będzie Afryka. 21 października NAC Rally Team rozpocznie zmagania w rajdzie Maroko Challenge.


- Ponieważ Dakar planujemy przejechać samochodem klasy T4, a więc ciężarówką, już teraz zaczynamy starty w tej właśnie klasie. Nowo kupiony i przygotowany Mercedes Unimog U400 ma za sobą dobrą dakarową historię - startował w tym rajdzie dwukrotnie i dwukrotnie go ukończył - mówi Piotr Domownik odpowiedzialny za stronę techniczną w teamie.

Trzecie miejsce w ciężarówce zajmie gościnnie dziennikarka - Beata Sadowska. Od dłuższego czasu zamieszana w relacje z rajdów cross-country postanowiła osobiście pokonać pustynię w warunkach rajdowych.  Rajd Maroko Challenge trwa 7 dni. Zawodnicy pokonają ok. 2000 km przez cale niemal Maroko walcząc tak z kamienistą jak i piaszczystą pustynią.

- To będzie na pewno nowa przygoda. W zeszłym roku w tym marokańskim rajdzie zajęliśmy II miejsce jadąc samochodem klasy T2 czyli praktycznie seryjnym. (…)Na pewno będzie ciekawie.- dodaje Paweł Molgo, jeden z kierowców zespołu.

Źródło: Mercedes Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL