Scania Touring - premiera w Kortrijk

Scania Touring - premiera w Kortrijk

scania_touring

W dniu 15 października br. na wystawie Busworld w Kortrijk, Belgia, Scania po raz pierwszy zaprezentowała publicznie nowy autobus turystyczny: Scania Touring. Autokar ten powstaje we współpracy z chińskim producentem nadwozi autobusowych, Higer. Pierwszy raz w historii branży autobusowej, pojazdy produkowane w Chinach trafią na rynki całego świata.

- Scania znalazła idealnego partnera do realizacji swojej strategii globalnego rozwoju. Rezultatem współpracy z Higer jest platforma autobusowa spełniająca potrzeby nowych i dotychczasowych rynków. Oznacza to również, że w odpowiednim czasie śladem Scania Touring pójdą inne modele autobusów - mówi Melker Jernberg, wiceprezes Scania Buses and Coaches.

Współpraca firm Scania i Higer to przedsięwzięcie czysto komercyjne, w którym Higer pełni rolę doświadczonej firmy zabudowującej, zaś Scania dostarcza podwozia i wiedzę dotyczącą wymagań międzynarodowych klientów. Zespół stylistów Scania, wspólnie z Higer, zaprojektował autobus turystyczny o charakterystycznych dla Scania cechach.

Scania Touring będzie sprzedawanA pod marką Scania i objęta pełnym wsparciem sieci handlowej i serwisowej Scania na całym świecie. Również dostawy części będą realizowane za pośrednictwem sieci serwisowej Scania. Wszytko to stanowi gwarancję najwyższej jakości produktu i usług serwisowych.

- Aktualnie finalizujemy przygotowania do rozpoczęcia dostaw z początkiem 2010 r., w pierwszym okresie planując sprzedaż na poziomie około 500 autobusów rocznie. Sprzedaż rozpocznie się w krajach Europy Środkowej, a następnie będzie stopniowo rozszerzana na zachód, południe i północ. Planujemy również ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki, a także niektóre rynki azjatyckie - konkluduje Jernberg.

Fabryka Higer w Suzhou, Szanghaj, działa od 1998 r. Przy zatrudnieniu 4000 osób jej zdolność produkcyjna wynosi 18 000 autobusów rocznie. Scania nawiązała współpracę z Higer pięć lat temu. Z myślą o montażu Scania Touring i innych nowych modeli Scania, w 2006 r. wybudowano nowy, odrębny wydział montażowy. Docelowa zdolność produkcyjna wydziału to 3000 autobusów Scania rocznie.


Źródło: Scania

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL