Wywrotka z żurawiem na konsoli

Wywrotka z żurawiem na konsoli

kh_kipper_2

W siedzibie firmy KH-KIPPER w Kajetanowie sprzedano niedawno wywrotkę dwustronną z burtą hydrauliczną i żurawiem na łatwo demontowalnej konsoli. Zabudowa ta stanowi ciekawy przykład uniwersalności tego typu pojazdów. Montaż żurawia na konsoli na tylnym zwisie umożliwia  demontaż i pozostawienie go na placu w momencie kiedy nie jest on potrzebny. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki systemowi demontowanej konsoli. Pokazana na zdjęciach wywrotka z żurawiem na konsoli o momencie udźwigu 18,5 tm daje szerokie możliwości do zastosowania w transporcie.

kh-kipper_3

Wykorzystanie tej zabudowy szczególnie dobrze sprawdza się gdy potrzebujemy przewozić: materiały budowlane z rozładunkiem żurawiem oraz w transporcie gabarytów. Zaletą tego typu rozwiązania (konsola) jest: większa ładowność pojazdu przez zastosowanie specjalnych profili aluminiowych w burtach, powiększona ładowność wywrotki bez żurawia o około 3t, możliwość ciągnięcia przyczepy centralno osiowej na sprzęgu RINGFEDER ø50, szybki demontaż i montaż żurawia (sworznie konsoli, szybkozłącza układu hydrauliki zasilającej urządzenie oraz pneumatyka i elektryka do przyczepy) a także obniżenie kosztów całości inwestycji lub zastąpienie kilku pojazdów jednym.

Burta hydrauliczna tzw. HYDROBOARD, produkowana przez KH-Kipper, opuszczana się płynnie w dół od pozycji pionowej o 170˚. Przy opuszczeniu burty o 90˚ możliwy jest wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu bez zasypywania kół pojazdu np. przy sypaniu wałów, bądź zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi. Ponadto takie rozwiązanie zwiększa zastosowanie pojazdu używanego przede wszystkim w budownictwie przez możliwość załadunku wózkiem widłowym po opuszczeniu burt o 180° lub z rampy przy ustawieniu ich pod kątem 90°. Efektem jest usprawniony wyładunek i większe bezpieczeństwo pracy.


Źródło: KH-KIPPER

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL