DieselGold - nowe paliwo na Statoil

DieselGold - nowe paliwo na Statoil

dieselgold

Na ponad 100 stacjach w Polsce Statoil wprowadził nowe paliwo segmentu premium o nazwie DieselGold. Dzięki nowatorskiej technologii SDP (Statoil Diesel Protection) nowy olej napędowy pozwala utrzymać czystość i sprawność wysokoprężnych silników Diesla. Ten rodzaj napędu ma obecnie 40 procent nowych samochodów sprzedawanych w Polsce. Przekłada się to na strukturę rynku paliw, w którym udział oleju napędowego wynosi 51 procent.


Czystość systemów wtryskowych zapewnia dodany do paliwa DieselGold wielofunkcyjny dodatek uszlachetniający, który posiada właściwości czyszczące. Dzięki temu nowe silniki utrzymywane są w czystości. Pozwala to zachować maksymalną wydajność i wykorzystywać pełen potencjał silnika przez cały okres eksploatacji samochodu.

W starszych silnikach poprzez eliminację osadów można poprawić efektywność spalania, a przez to zwiększyć osiągi jednostki napędowej. Przekłada się to na dłuższą żywotność i mniejszą awaryjność układów wtryskowych, a także niższe zużycie paliwa.

- Sprawność nowoczesnych silników wysokoprężnych zależy od czystości kanałów dysz wtryskowych, które mają średnicę zaledwie 110 mikronów, co odpowiada mniej więcej grubości ludzkiego włosa. Przez te mikroskopijne otwory pod ogromnym ciśnieniem dochodzącym do 180 MPa, wtryskiwane jest paliwo. Aby zapewnić prawidłowy przepływ paliwa przez dysze wtryskiwaczy, należy przeciwdziałać odkładaniu się osadów węglowych, które powstają w procesie spalania oleju napędowego - mówi Rafał Droździak, kierownik grupy kategorii paliw Statoil Poland.

DieselGold to najnowszy olej napędowy, opracowany w unikalnej technologii Statoil Diesel Protection (SDP), przeznaczony do nowoczesnych i precyzyjnie działających silników Diesla z układem wtrysku bezpośredniego. Specjalny skład DieselGold przyczynia się do równomiernego i całkowitego spalania paliwa. W rezultacie jednostka napędowa pracuje płynnie i wydajnie, zmniejsza się zużycie paliwa oraz emisja szkodliwych związków zawartych w spalinach. DieselGold podobnie jak standardowe oleje napędowe doskonale sprawdza się także w silnikach starszych generacji.


Źródło:
Statoil Poland

 

 

 

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL