Solarisy podbijają Szwecję

Solarisy podbijają Szwecję

 SOLaris-wn-4

Autobusy marki Solaris podbijają szwedzki rynek. Tylko w tym roku polski producent podpisał kontrakty na dostawę aż 223 pojazdów do naszego północnego sąsiada. W większości będą to autobusy napędzane biogazem. 

-Jest to szczególnie prestiżowe zamówienie bowiem zdobyte w mieście, które jest siedzibą jednej z najbardziej znanych na świecie szwedzkich marek motoryzacyjnych - mówi Krzysztof Olszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Solaris.

Największe zamówienie realizowane jest dla firmy Veolia, w regionie Skane. Przewoźnik zamówił u polskiego producenta 115 Solarisów Urbino 15 w wersji niskowejściowej oraz 5 Urbino 12 w wersji niskopodłogowej. Wszystkie pojazdy przystosowane są do wykorzystywania biogazu jako źródła energii. Veolia z Goeteborga kupiła 58 Solarisów, z których 49 to autobusy piętnastometrowe, a 9 dwunastometrowe. Wszystkie również w wersji niskowejściowej, napędzane gazem ziemnym.śród zamówionych pojazdów jest także jeden trolejbus Trollino 12 dla miejscowości Landskrona. To już kolejne Solarisy z pantografem dla tego miasta. Pierwsze trolejbusy z Polski Landskorna zamówiła w roku 2003.

- Wielość tegorocznych zamówień ze strony szwedzkich klientów najlepiej świadczy o renomie jaką cieszą się pojazdy marki Solaris na tamtejszym rynku. Solarisy debiutowały w Szwecji w roku 2003. Teraz pierwsi klienci wystawiają nam bardzo dobre referencje, dzięki czemu zdobywamy kolejne zamówienia - powiedział Krzysztof Olszewski. 
 
Źródło: SOLARIS Bus & Coach

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL