Iveco Vertis - premiera w Brazylii

Iveco Vertis - premiera w Brazylii

iveco_vertis

Podczas brazylijskiego salonu pojazdów ciężarowych FENATRAN w São Paulo IVECO zaprezentowało nową ciężarówkę o nazwie Vertis Średni pojazd ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej od 9 do 13 ton, opracowano w Brazylii w Centrum Rozwoju Produktów Iveco, w Sete Lagoas/ MG.


Nowy Iveco Vertis będzie produkowany i sprzedawany w Brazylii od lutego 2010 r., przy czym elementy produkcji krajowej będą stanowić ok. 80 proc. Ten nowy pojazd wyposażony jest w 4-cylindrowy silnik FPT Tector o mocy 160 lub 180 km i 5-cio biegową skrzynię biegów ZF.

Sprzedaż Iveco Brazylia rośnie systematycznie od ponad 2 lat. Wraz z wprowadzeniem na rynek pięciu nowych modeli od października 2007 r. i szybką ekspansją lokalnej sieci dealerów udział firmy w rynku wzrósł z 3,5 proc. w 2006 r. do ok. 8 proc. w zeszłym roku. Jest to prognoza dalszego wzrostu po wejściu modelu Iveco w segment rynku tzw. średnich pojazdów ciężarowych, który stanowi ok. 20 proc. sprzedaży pojazdów użytkowych w Brazylii. Początek sprzedaży Iveco Vertis w Brazylii zaplanowana jest na I kw. 2010 r., a zaraz po tym, model ten dotrze do Argentyny.Źródło: IVECO

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL